BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Múzeum voskových figurín


Unikátne múzeum, jediné na Slovensku, je situované priamo v centre mesta Košíc.
V múzeu sa predstavujú osobnosti kultúrneho a spoločenského života regiónu v historickom kontexte.
LenPoSlovensku

Markušovský hrad


Pomerne zachovaná zrúcanina hradu v Hornádskej kotline, situovaná na návrší pri kostole v intraviláne obce Markušovce.

LenPoSlovensku

Lyžiarske stredisko Nálepkovo – Krečno

Lyžiarske stredisko Nálepkovo/Krečno sa nachádza v regióne Slovenský Raj/Južný spiš.Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 533 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 623 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 90 metrov. 
LenPoSlovensku

Čau ty tour v Tabačke

Na začiatku roka sa Modré hory vydávajú na turné Čau ty tour. Predstavia na ňom svoj nový album Luxus clan. Lyrik, Bene a Roland Kánik tentokrát pri každej piesni spolupracovali aj so zahraničným hosťom. V košickej Tabačke sa mládenci predvedú v plnej paráde v piatok 26. januára.
LenPoSlovensku

Stredisko Jahodná


Lyžiarske stredisko Jahodná ponúka ideálnu lyžovačku pre rodiny s deťmi. Nachádza sa v malebnej prírode Slovenského Rudohoria a je vzdialené len 15 km od Košíc.
LenPoSlovensku

Košická detská historická železnica

Košická detská historická železnica bola vybudovaná v Košiciach v rokoch 1955 – 1956 ako Pionierska železnica. Miestnu dráha financovalo Ministerstvo dopravy a šlo o prvú rekreačnú železnicu vo vtedajšom Československu. Okrem iného však po vzore podobných železníc vo vtedajšom Sovietskom zväze, slúžila aj na výchovu a motiváciu mladých železničiarov. Takéto železničky neskôr vznikli aj v Prešove, Plzni, či iných mestách Československa. Zachoval sa však iba tá v Košiciach.
LenPoSlovensku

Hvezdáreň a planetárium Medzev

Hvezdáreň Medzev je jediným zariadením svojho druhu v okrese Košice – okolie, od roku 2009 je pracoviskom Kultúrneho centra Údolia Bodvy a Rudohoria, ktoré je kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja.
LenPoSlovensku

Levočský dom

Levočský dom na Hlavnej ulici č. 65 patrí spolu s objektom Miklušovej väznice medzi pomerne najzachovalejšie svetské stavby postavené v gotickom slohu.
Výstavba tejto budovy spadá do 80. rokov 15.storočia.
Zadajte Vaše heslo