BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Budatínsky hrad a kaplnka po rekonštrukcii

Otvorením zrekonštruovanej kaplnky Budatínskeho hradu a hradných priestorov sa dnes zavŕšila ďalšia etapa obnovy areálu hradu. Súčasťou nových expozícií sú miestnosti s historickými exponátmi, zariadením a jedinečnými časťami pôvodných omietok, ktoré sa podarilo zachovať.
LenPoSlovensku

Dobšinský kopec


Mesto Dobšiná na základe poverenia FIA organizuje v spolupráci s miestnym autoklubom XXXIII. ročník pretekov automobilov do vrchu Dobšinský kopec 2016, ktoré sa uskutočnia v dňoch 16. - 17.7.2016. Súčasťou podujatia je bohatý sprievodný program.
LenPoSlovensku

Art Film Fest

Víziou festivalu je získavať a nadchýňať slovenských divákov pre filmové umenie, vzdelávať a vychovávať filmových obdivovateľov a zanietencov. Skvelá atmosféra, atraktívny program, hviezdy a osobnosti a desaťtisíce návštevníkov sú jasnou značkou Art Film Festu.
LenPoSlovensku

Zima v Botanickej záhrade

V krajinách s miernou klímou ako je aj Slovensko, zima predstavuje pre vegetáciu obdobie vegetačného odpočinku a prípravu na jar. 
Botanická záhrada v závislosti od charakteru klímy v tom ktorom roku je buď prikrytá „bielou perinou“ alebo je územím so suchou, chladnou zimou bez súvislej snehovej pokrývky.
Aj napriek uzimeným dňom život rastlín je zaujímavý, relatívne skrytý a utajený. Vnímavý návštevník botanickej záhrady v Košiciach môže obdivovať najmä dreviny.
LenPoSlovensku

BÁBKOVÉ DIVADLO V KOŠICIACH

Bábkové divadlo Košice vzniklo ako štvrté na Slovensku, rozhodnutím zo dňa 17. júna 1959. Prvou premiérou bola hra J. Pehra - L. Spáčila Guliver v Maňuškove v réžii Dr. A. Pogorielova. Tento spolu s prvým riaditeľom a dramaturgom divadla A. Futášom vsadili na overené diela českých a sovietskych autorov. A. Futáš zostavil umelecký súbor z mladých hercov, zväčša amatérov, ktorých neskôr posilnili absolventi pražskej bábkarskej fakulty AMU.
LenPoSlovensku

Košice - Urbanova veža

Objekt Urbanovej veže vznikol v poslednej tretine 14. stor. pri stavbe dnešnej katedrály. Čiastočnú renesančnú úpravu dostala v 17. storočí, keď ju v roku 1628 prestaval prešovský staviteľ Martin Lindtner. Posledný stavebný zásah, ktorý čiastočne zmenil výzor veže, sa vykonal v rokoch 1943-1947.
LenPoSlovensku

Knižnica pre mládež - Košice

Stretnutia so spisovateľmi, rozprávky, súťaže, výstavu detských výtvarných prác i premietanie dokumentárnych filmov, to všetko predstavuje marcový Mesiac knihy v Knižnici pre mládež mesta Košice. Atraktívnymi podujatiami zameranými na literatúru a vzdelávanie sa knižnica chystá osloviť široký okruh svojich čitateľov.
LenPoSlovensku

SCORPIONS


Milovníci legendárnej kapely SCORPIONS nech si do diárov zaznačia dátum 2. marca 2016. Práve v tento deň rockové tornádo navštívi košickú Steel Arénu, kde odpáli svoju šou. 
Zadajte Vaše heslo