BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Divadlo Romathan

ROMATHAN je v súčasnosti jedna z nemnohých profesionálnych rómskych divadelných scén v Európe. V štruktúre slovenského divadelníctva pôsobí ako divadlo národnostnej menšiny. Je v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja. Hráva v rómskom a v slovenskom jazyku.
LenPoSlovensku

Herliansky gejzír

Herliansky gejzír je vzácny studený gejzír, nachádzajúci sa v obci Herľany na úpätí Slanských vrchov, v starom kúpeľnom areáli kúpeľov Herľany-Rankovce. Je aktívny nepretržite od roku 1872, pričom do roku 1903 a v rokoch 1957-2006 bol jediným studeným gejzírom v Európe. 
LenPoSlovensku

Dom ľudového bývania ukáže, ako sa hrali deti v minulosti

V rámci podujatia Zahrajme sa vonku ponúkne múzeum od 30. mája do 9. júna možnosť staršej generácii zaspomínať si na svoje detstvo a deťom naučiť sa nové hry.
LenPoSlovensku

Kováčska vyhňa v Moldave nad Bodvou


Kováčska dielňa v Moldave nad Bodvou pri Košiciach je jednou z mála, ktorá sa v pomerne dobrom stave uchovala dodnes.
LenPoSlovensku

Rušňoparáda ponúka milovníkom železníc dva dni zážitkov a zábavy

Do Košíc majú tento víkend namierené nostalgické vlaky zo všetkých smerov, aby priviezli na 17. ročník podujatia Rušňoparáda milovníkov železníc a obdivovateľov starej aj modernej vlakovej techniky. Z Popradu dorazila do metropoly východu česká historická elektrická súprava - pražák Žabotlama. 
LenPoSlovensku

Budimír


Starší kaštieľ z 15.storočia, postavený na základoch staršieho stredovekého objektu. Neskôr barokovo upravený.

LenPoSlovensku

Scrap Metal Art Fest


V Slovenskom technickom múzeu v Košiciach sa 19. novembra, počas nultého ročníka festivalu umeleckých kováčov, budú vyrábať umelecké predmety zo šrotu.
LenPoSlovensku

ARS NOVA


Počas koncertov festivalu ARS NOVA, ktoré odznejú v Dome umenia Košice a v Kasárňach/Kulturparku od 3. do 5. novembra zažijú poslucháči chvíle, v ktorých sa výnimočná hudba spojí s emóciami a ponúkne nové zážitky z novej podoby súčasnej hudby.
Zadajte Vaše heslo