BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Rušňoparáda ponúka milovníkom železníc dva dni zážitkov a zábavy

Do Košíc majú tento víkend namierené nostalgické vlaky zo všetkých smerov, aby priviezli na 17. ročník podujatia Rušňoparáda milovníkov železníc a obdivovateľov starej aj modernej vlakovej techniky. Z Popradu dorazila do metropoly východu česká historická elektrická súprava - pražák Žabotlama. 
LenPoSlovensku

Budimír


Starší kaštieľ z 15.storočia, postavený na základoch staršieho stredovekého objektu. Neskôr barokovo upravený.

LenPoSlovensku

Scrap Metal Art Fest


V Slovenskom technickom múzeu v Košiciach sa 19. novembra, počas nultého ročníka festivalu umeleckých kováčov, budú vyrábať umelecké predmety zo šrotu.
LenPoSlovensku

ARS NOVA


Počas koncertov festivalu ARS NOVA, ktoré odznejú v Dome umenia Košice a v Kasárňach/Kulturparku od 3. do 5. novembra zažijú poslucháči chvíle, v ktorých sa výnimočná hudba spojí s emóciami a ponúkne nové zážitky z novej podoby súčasnej hudby.
LenPoSlovensku

Košice budú dejiskom športového sviatku mládeže v roku 2021

Košice sa oficiálne stali dejiskom letnej verzie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021. Úspešnú kandidatúru potvrdili delegáti z 50 európskych krajín na 45. valnom zhromaždení Európskych olympijských výborov (EOV), ktoré sa 21. a 22. októbra koná v bieloruskom Minsku. Informoval o tom oficiálny web Slovenského olympijského výboru (SOV) www.olympic.sk.
LenPoSlovensku

Bike Attack 100


Rozlúčka s  cyklistickou  sezónou na SLOVAKIA RINGu prinesie preteky jednotlivcov na 100 km/ 17 okruhov/, hladkej jazdy s hromadným štartom.
LenPoSlovensku

Polievkový festival


V sobotu 8. októbra budú môcť návštevníci Kasární / Kulturparku ochutnať množstvo rôznych polievok. Pred tisíckami Košičanov svoje gastronomické umenie odprezentujú zástupcovia komunít a menšín.
LenPoSlovensku

V Partizánskom bude jazdiť konský taxík

Vyučovaním dopravnej výchovy, konským taxíkom či prezentáciou elektromobilu sa tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility mesto Partizánske. Aktivity, ktorých súčasťou bude pre cestujúcich aj možnosť prepravy mestskou hromadnou dopravou (MHD) zdarma, pripravilo na 22. septembra.
Zadajte Vaše heslo