BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Šamorín – synagóga

Židia sa nesmeli usadiť v meste Šamorín, preto sa usídlili v blízkom Mliečne, odkiaľ dochádzali za obchodom do Šamorína. V šesťdesiatych rokoch 19. storočia založili organizovanú židovskú obec aj v Šamoríne a postupne sa tam väčšina židov z Mliečna presťahovala.
LenPoSlovensku

Kostol Veľké Kosihy

Pôvodne románsky jednoloďový kostol sv. Jána Nepomuckého (uvádza sa aj patrocínium sv. Antona Paduánskeho), datovaný niekedy až do 11. storočia, stál v bývalej osade Arcibiskupský Lél, ktorá sa v písomných prameňoch spomína už v roku 1075. Prvá písomná zmienka o chráme je z roku 1332.
LenPoSlovensku

Tesco rozširuje obľúbenú službu Tesco Online nákupy

Efektívnejšie a ešte dostupnejšie budú Tesco Online nákupy pre zákazníkov v Dunajskej Strede a okolí. Vzhľadom na rastúci záujem o objednávanie potravín online bude objednávky pripravovať a rozvážať priamo hypermarket Tesco v Dunajske Strede. Pribudnú tak ďalšie lokality, kde nová služba uľahčí nákupy a doručí kvalitné produkty tisícom zákazníkov z okolitých obcí.
LenPoSlovensku

Renesančný kaštieľ Esterházyovcov

Pýchou a zároveň aj symbolom mesta Galanta je renesančný kaštieľ. Kaštieľ stojí uprostred sídliska, obkolesený panelovou zástavbou. V minulosti bol zasadený do krásneho parku. Renesančný kaštieľ patril najvýznamnejším uhorským šľachtickým rodom Esterházyovcom.
LenPoSlovensku

Motokáry Slovakia Ring

Motokárové centrum ponúka adrenalínové jazdy pre deti a dospelých na najnovších a najrýchlejších motokárach na Slovensku. K dispozícii je najmodernejšia a najväčšia profesionálna vonkajšia motokárová dráha s licenciou CIK-FIA.
LenPoSlovensku

Fortifikačný systém mesta


Fortifikačný systém mesta Komárno alebo Komárňanský pevnostný systém je systém bášt, opevnení a centrálnej pevnosti na území mesta Komárno a protiľahlých brehoch riek Dunaj a Váh.
LenPoSlovensku

Malý Dunaj | splav


Máte chuť si zašportovať, opáliť sa, oddýchnuť si a pri tom zažiť niečo dobrodružné, blízko hlavného mesta? Práve splav Malého Dunaja ponúka veľké množstvo možností na jedno a viacdňové výlety na kanoe.
LenPoSlovensku

Žitnoostrovské múzeum


Žitnoostrovské múzeum vzniklo 1. júla 1964 a sídli v tzv. Žltom kaštieli. Nadviazalo na tradície múzea, ktoré v roku 1927 založil v Šamoríne Antal Khin. V múzeu sú stále expozície etnografického a archeologického charakteru. 
Zadajte Vaše heslo