BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Románsko-gotický kostolík - Trstené

Kostolík postavili v obci na miernej vyvýšenine najskôr koncom 13. storočia, pričom staviteľ použil ešte románsku, v tej dobe už archaickú, dispozíciu v podobe obdĺžnikovej lode a polkruhovej apsidy. Staršia literatúra kládla vznik kostolíka do roku 1269, kedy ho mal dať postaviť ostrihomský kanonik Ján, syn comesa Bogomera, vlastníka Trsteného.
LenPoSlovensku

Magurský zlatý chodník

V Ľupčianskej doline pri chate Magurka začína 8km dlhý okružný náučný chodník. Spolu 11 tabúľ Vás oboznámi s baníckou tradícou a prírodou tohto regiónu. Dozviete sa o ťažbe zlata, spracovaní antimónu a hornín ale aj o divokej prírode.
LenPoSlovensku

Arborétum Liptovský Hrádok

Snahy o založenie arboréta súvisia so založením lesníckeho školstva v Liptovskom Hrádku. Už v roku 1796 v okolí sídla prvej lesníckej školy sa začína budovať dekoratívny anglický park o výmere približne 20 ha. Jeho základ tvorilo asi 200 líp vysadených už v roku 1777 pri príležitosti 1. výročia založenia USA.
LenPoSlovensku

Veteran EXPO 2020


Pozývame vás na výstavu historických vozidiel Veteran EXPO 2020 !
Termín: 05.09.2020
Mesto:Liptovský Mikuláš
LenPoSlovensku

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.
LenPoSlovensku

Ružomberok – Malinô Brdo Ski & Bike


Lyžiarske stredisko Ružomberok – Malinô Brdo Ski & Bike leží pri meste Ružomberok v regióne Liptov, na úpätí pohoria Veľká Fatra. Vzdialenosť strediska od cesty I. triedy č. 18 (Žilina – Košice) je len 2 km.
LenPoSlovensku

Jasná Nízke Tatry

Unikátne výhľady, široký výber zjazdoviek a moderné lanovky, to je Jasná Nízke Tatry, najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Jasná ponúka 46 km zjazdoviek, 30 dopravných zariadení, 15 barov a reštaurácií. Jasná Nízke Tatry je stredisko vhodné pre rodiny s deťmi aj pre náročných lyžiarov.
LenPoSlovensku

Sadíme my máje

V prvú májovú sobotu sa budú v ružomberskej Černovej sadiť máje. Spoločné víkendové popoludnie plné folklóru a najmä stavania májov podľa tradičného scenára černovských ľudových zvykov vás čaká 5. mája v Ružomberku.
Zadajte Vaše heslo