BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Obecné múzeum Važec


Obecné múzeum vo Važci bolo otvorené v júli 1994. Popri histórii rázovitej obce s bohatými folklóristickými tradíciami sa venuje aj osobnostiam kultúrnej histórie, ktorých život a tvorba boli spojené s Važcom
LenPoSlovensku

Trasa z Lubochne do Černovej

Trasa s radí medzi stredne náročné. Jej celková dĺžka je 17 km a doba pochodu je 5 až 6 hodín. Trasa sa začína v obci Ľubochňa v nadmorskej výške 443 m.n.m. a pokračuje po modrej turistickej značke na Sedlo Poľana a na Sedlo pod Červeným Grúňom. Ďalej pokračuje po zelenej do miesta nazývaného Na Jame a končí v obci Černová vo výške 465 m.n.m.
LenPoSlovensku

JASNÁ NÍZKE TATRY


Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Dominantou strediska je vrchol Chopok, kde je nová panoramatická terasa s reštauráciou.Jasná sa rozprestiera na území dvoch regiónov: severná časť na Liptove a južná na Horehroní.
LenPoSlovensku

Vrbické pleso


Vrbické pleso je ľadovcové pleso a najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách. Leží vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Zaberá plochu 0,69 ha, má maximálnu hĺbku 8 m, dĺžku 115 m a šírku 62 m.
LenPoSlovensku

Bešeňovské travertíny

Obec Bešeňová je jednou z mála vzácnych lokalít, kde sa vyskytujú "sladkovodné" vápence, čiže travertíny. Za toto bohatstvo môžeme ďakovať nerastnému obsahu vody, jej teplote a samozrejme povrchu a stavbe krajiny. Ak si nájdete čas, určite navštívte tento "opustený" lom severne od obce.
LenPoSlovensku

Archeologické múzeum v prírode Liptovská Mara - Havránok


Táto národná kultúrna pamiatka sa rozprestiera na vrchu Havránok nad vodnou nádržou Liptovská Mara. 
LenPoSlovensku

Liptovský hrad


Najvyššie položený hrad na Slovensku leží vo výške 993 m v Chočských vrchoch na severe Slovenska. V minulosti patril Liptovský hrad viacerým majiteľom, ktorí ho najprv získali od kráľa a ďalší zase zdedili.
LenPoSlovensku

Maša Liptovsky Hradok

V roku 1792 postavili Hrádočania hámor na spracovanie medenej rudy a vysokú pec nazývanú Maša. Medená ruda a z nej kované medené platne sa dopravovali na pltiach dolu Váhom. Železná ruda, ktorú vážili tzv. vážnici, sa spracúvala vo vysokej peci. Pri výrobe železa pracovalo asi 70 odborníkov, ktorých priviezli z Nemecka.
Zadajte Vaše heslo