BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Jurko rotunda

Rotunda svätého Juraja pod Marhátom, rekonštruovaná pamiatka z 9. storočia nad Nitrianskou Blatnicou. Obnovovacie práce na rotunde začalo Združenie Rotunda Jurko v roku 2001. Pamiatka je už obnovená a v posledných rokoch sa združenie venuje úprave okolia.
LenPoSlovensku

Prievidza - Magura - Temeš


Pekná cyklotrasa do Temešského sedla a na Temešskú skalu s vyhľadami na Nitrické vrchy, Vtáčnik a celú Rudnianskú kotlinu.
LenPoSlovensku

Múzeum v Prievidzi

Kroje z Valaskej Belej a okolia či čepce - zlatohlavy meštianskych žien z Prievidze a Nitrianskeho Pravna patria medzi viac ako 600 nových zbierkových predmetov, ktoré získalo Hornonitrianske múzeum v Prievidzi od súkromného zberateľa. Obstaranie zbierky podporil dotáciou vo výške 19.000 eur Fond na podporu umenia. 
LenPoSlovensku

Zo zvierat v nitrianskom parku majú najväčšiu radosť deti

Daniele, muflóny, ale aj kozy, ovce, teliatko a oslíka môžu uvidieť návštevníci Mestského parku na Sihoti v Nitre. ZOO kútik s lesnou zverou i gazdovský dvor s hospodárskymi zvieratami prevádzkuje mesto už viac ako 20 rokov. Zvieratá sem boli privezené zo zoologických záhrad v Bratislave a Bojniciach, ale aj z okolia Horných Lefantoviec a zo Sološnice. 
LenPoSlovensku

Páračky v múzeu

V piatok 25. novembra 2016 o 13.30 h premenia priestory Mestského múzea v Zlatých Moravciach členky Speváckeho súboru Kolovrátok z Prílep na tradičnú dedinskú izbu, v ktorej ukážu páranie (driapanie) peria.
LenPoSlovensku

Deň otvorených dverí v Arboréte Mlyňany

Arborétum Mlyňany otvorí 11. novembra bezplatne svoje brány pre všetkých ľudí. Bude sa totiž konať Deň otvorených dverí, počas ktorého môžu návštevníci absolvovať exkurzie po náučných chodníkoch arboréta pod vedením odborných sprievodcov a využiť môžu aj poradenskú činnosť.
LenPoSlovensku

Nitriansky Sladký festival odhalí tajomstvá výroby čokolády

Tajomstvá čokolády odhalí Sladký festival, ktorý sa bude konať v nitrianskej Galérii Mlyny od 11. do 13. novembra. Jeden z miestnych producentov čokolády predvedie verejnosti celý proces jej výroby, od praženia kakaových bôbov, cez sekanie, čistenie, mletie, konšovanie a temperovanie až po formovanie a chladenie. Zároveň predvedie proces dražovania a maľovanie na čokoládu. 
LenPoSlovensku

Jesenný program v Nitrianskej galérii a Novom divadle

Nitrianska galéria opäť spúšťa projekt literárnych večerov s názvom Cyklus besied so súčasnými spisovateľmi 4-3-2-1... Prvá jesenná diskusia sa bude konať 27. októbra, kedy sa čitatelia budú môcť pozhovárať s Milošom Janoušekom, ktorý pôsobí ako lekár, spisovateľ, dramatik, publicista, hudobník a folkový pesničkár.
Zadajte Vaše heslo