BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Arborétum Mlyňany

Arborétum Mlyňany Slovenskej akadémie vied je chránený areál v obci Tesárske Mlyňany a Vieska nad Žitavou v okrese Zlaté Moravce. Má rozlohu 67 ha, a za chránený areál bol vyhlásený v roku 1951. V súčasnosti je arborétum vedeckým pracoviskom SAV.
LenPoSlovensku

Divadelná Nitra 2017

22. – 26. septembra 2017 sa uskutoční 26. ročník festivalu s témou Fundamentals. Žijeme vo svete extrémov, v ktorom je priveľa túžby po úspechu a pôžitkoch, priveľa egoizmu, agresivity, xenofóbie aj priveľa slov, rýchlosti, hluku i smogu.
LenPoSlovensku

Vúdstok

Festival Vúdstok je multižánrový hudobný festival organizovaný občianskym združením MŔTVA KOSŤ v spolupráci s Lama school v prírodnom prostredí horskej obce Mojtín neďaleko Púchova v lone Strážovských vrchov.
LenPoSlovensku

Botanická záhrada v Nitre

Areál Botanickej záhrady Slovenskej Poľnohospodárskej Univerzity v Nitre je nepravidelného tvaru, pričom v strede sa nachádza umelé jazierko, návršie a niekoľko vzájomne pospájaných peších komunikácií, ktoré plochu delia na nepravidelné útvary, parkovo esteticky stvárnené.
LenPoSlovensku

Nitrianske Rudno

Cez obec preteká riečka Nitrica, ktorá pramení pod Homôlkou pri obci Valasská Belá. Na tejto rieke v roku 1951 - 1958 bola vybudovaná vodná nádrž s celkovým objemom 4,410 mil. m3 so zatopenou plochou 89,7 ha. 
LenPoSlovensku

Bojnický oltár môže verejnosť vidieť na dvoch miestach naraz

Vidieť Bojnický oltár na dvoch miestach naraz má možnosť verejnosť v týchto dňoch. V Bojniciach na zámku, kde je súčasťou stálej expozície a v Múzeu bábkarských kultúr a hračiek na hrade Modrý Kameň, informovala kultúrno-propagačná manažérka Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice Petra Gordíková. 
LenPoSlovensku

Horné Saliby -  Termálne kúpalisko a relaxačno-rehabilitačné centrum

Obec Horné Saliby sa nachádza v rovinatej časti južného Slovenska medzi mestami Galanta a Šaľa. Keď odbočíte z cesty do parku so stromoradím statných listnáčov, ocitnete sa po chvíli pred bránou Termálneho kúpaliska a relaxačno-rehabilitačného komplexu s celoročnou prevádzkou. Tie stromy ako keby vás oddelili od hluku a ruchu vonkajšieho sveta a vtiahli vás do pokojne plynúcich oddychových chvíľ.
LenPoSlovensku

Školáci z Prievidze zachránili zberom papiera 1212 stromov

Viac než 71 ton odpadového papiera nazbierali žiaci prievidzských škôl od začiatku školského roka v rámci 14. ročníka projektu EKOROK s Nestlé. Podľa prepočtu, ak jedna tona zberového papiera nahradí celulózu vyrobenú zo 17 kmeňov, potom deti zachránili až 1212. Najusilovnejší boli žiaci zo Základnej školy (ZŠ) na ulici Malonecpalská, ktorí prispeli vyše 22 tonami starého papiera.
Zadajte Vaše heslo