BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

ZOO Bojnice

ZOO Bojnice patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, tj. bez vyhranenej špecializácie. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala rysovi ostrovidovi, bežcom, jeleňom a turovitým kopytníkom. Dnes sa zoo postupne snaží zameriavať na vzácne a ohrozené druhy.
LenPoSlovensku

Vyhliadková veža Bojnice

Nad mestom Bojnice vyrástla unikátna vyhliadková veža s prevýšením asi 30 metrov. Ide o pomerne náročnú technickú stavbu, ktorá nemá na Slovensku obdoby. Vyhliadková veža v Bojniciach sa inšpirovala podobnou vežou nachádzajúcou sa na Morave.
LenPoSlovensku

Vodný hrad


Partizánske chce prostredníctvom eurofondov opraviť kaštieľ Vodný hrad v mestskej časti Šimonovany a modernizovať mestskú knižnicu. 
LenPoSlovensku

Horné Saliby -  Termálne kúpalisko a relaxačno-rehabilitačné centrum

Obec Horné Saliby sa nachádza v rovinatej časti južného Slovenska medzi mestami Galanta a Šaľa. Keď odbočíte z cesty do parku so stromoradím statných listnáčov, ocitnete sa po chvíli pred bránou Termálneho kúpaliska a relaxačno-rehabilitačného komplexu s celoročnou prevádzkou. Tie stromy ako keby vás oddelili od hluku a ruchu vonkajšieho sveta a vtiahli vás do pokojne plynúcich oddychových chvíľ.
LenPoSlovensku

Jurko rotunda

Rotunda svätého Juraja pod Marhátom, rekonštruovaná pamiatka z 9. storočia nad Nitrianskou Blatnicou. Obnovovacie práce na rotunde začalo Združenie Rotunda Jurko v roku 2001. Pamiatka je už obnovená a v posledných rokoch sa združenie venuje úprave okolia.
LenPoSlovensku

Apponyiho múzeum v Oponiciach


Apponyiho múzeum sa nachádza v menšom kaštieli, ktorý sa nachádza pri ceste do Súloviec. Renesančný kaštieľ postavili začiatkom 17. storočia a posledné stavebné úpravy mu dali neogotické prvky.
LenPoSlovensku

Prievidza - Magura - Temeš


Pekná cyklotrasa do Temešského sedla a na Temešskú skalu s vyhľadami na Nitrické vrchy, Vtáčnik a celú Rudnianskú kotlinu.
LenPoSlovensku

Klokočinský jarmok

Neoddeliteľná súčasť posledných dní letných prázdnin, skvelá jarmočná atmosféra, lunapark, atrakcie a bohatý program. Opäť je tu tradičný jarmok na nitrianskej Klokočine s bohatou trhovníckou ponukou výrobkov, chutných jedál a lahodných nápojov.
Zadajte Vaše heslo