BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

SKI PARK Kubínska hoľa


Od free-ride cez  pretekárske trate až po detskú škôlku, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa ponúka skvelé podmienky pre všetkých.
LenPoSlovensku

ZUBEREC - ROHÁČE - SPÁLENÁ


Lyžiarsky areál Zuberec – Roháče – Spálená sa nachádza v osadeZverovka, v pohorí Západné Tatry, je vzdialený 9 km východne od obce Zuberec.

LenPoSlovensku

Užite si zimu na lyžiach v ORAVA SNOW!

Doprajte deťom aj počas zimy pohyb a zážitok zo zasneženej krajiny. Postavte ich na lyže a užite si skvelú rodinnú lyžovačku!   Zamierte do najstudenšej dediny na Slovensku – do Oravskej Lesnej. V nadmorskej výške 960 m. n. m. nájdete úžasnú prírodu a jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich lyžiarskych stredísk ORAVA SNOW.
LenPoSlovensku

Múzeum oravskej dediny, Zuberec – Brestová

Všetci radi pozeráme na staré domčeky a gazdovstvá a predstavujeme si život v nich. Zariadenie domov a chov domácich zvierat (v letnom období aj pestovanie typických plodín) umožňujú návštevníkom predstaviť si život a prácu Oravcov v minulosti.
LenPoSlovensku

Podbiel 

Podbiel nájdete na Orave v okrese Tvrdošín. Nachádza sa v ňom odbočka do Zuberca, či Habovky. Podbiel leží na sútoku rieky Orava a menšej rieky Studená, ktorá vyviera v západných Tatrách- Roháčoch. Z dvoch strán ho zdobia bralá Biela a Červené skala, ktoré v kombinácii so sútokom riek dávajú jeho polohe prírodnú jedinečnosť a gumujú hendikep rušnej cesty, ktorá cezeň prechádza. 
LenPoSlovensku

Oravský hrad

Boli doby, keď chamtivé pačmagy a maškrtní papľuhovia si o sebe mysleli, že môžu mať všetko. I žil na Orave jeden gazda, ale to nebol obyčajný gazda. Naničhodník, chumaj a lotor! Mal šedivé fúzy, brucho ako nejaký kotol a mastné vlasy. Ktovie ako prišiel k bohatstvu, ale predpokladám, že cťou a dobrotou nie.
LenPoSlovensku

Vtáčí ostrov


Vtáčí ostrov pri Námestove je malý ostrov (1,6 ha) nachádzajúci sa vo vodnej nádrži Oravská priehrada, východne od Námestova.
LenPoSlovensku

Oravský Podzámok

Oravský hrad je jednou z najmalebnejších a najzaujímavejších hradných stavieb na Slovensku. Jeho poloha a podoba v úzkom údolí Oravy na strmom skalnatom brale nad riekou Oravou sa zapisujú nezmazateľne do pamäti. 
Zadajte Vaše heslo