BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Kaštieľ Bohunice

Bohunice (historicky označované ako Bohunice nad Váhom), sú obcou ležiacou na pravej strane rieky Váh, neďaleko mesta Ilava. Na úpätí Bielych Karpát ukrýva architektonický skvost. Ide o kaštieľ vybudovaný v duchu historického romantizmu, vďaka ktorému na seba prevzal črty vtedajšieho moderného slohu - neogotiky.
LenPoSlovensku

Lyžiarske stredisko Bezovec


Lyžiarske stredisko Bezovec sa nachádza v pohorí Považský Inovec, 20 km severovýchodne od mesta Piešťany. Stredisko nesie názov podľa vrchu Bezovec, ležiaceho v nadmorskej výške 748 m.n.m.
LenPoSlovensku

Kúpeľný komplex Sina-Hammam

Hammam v minulosti slúžil ako vaňový kúpeľ pre bohatú šľachtu a finančných magnátov. Dnes je k dispozícii nielen kúpeľným hosťom, ale aj širokej verejnosti. Hostia v kúpeľoch ho využívajú ako odpočiváreň a miesto podávania masáží. Jeho príjemné prostredie, krása a exotickosť interiéru dokážu nabiť vyčerpaný organizmus novou energiou, a tým aj znásobiť pozitívne účinky unikátnych liečebných prameňov.
LenPoSlovensku

Baňa Cígel

Prehliadková trasa Hornonitrianskeho banského skanzenu Baňa Cigeľ začína jazdou banským vláčikom v dĺžke 2 312 metrov do hnedouhoľnej bane. Pokračuje pešou prehliadkou podzemnými banskými priestormi v minimálnej hĺbke 80 m pod povrchom v bývalej časti II. ťažobného úseku. Pešia časť prehliadkovej trasy v bani má dĺžku 566 m jedným smerom.
LenPoSlovensku

Umenie pravého dotyku

Najstaršie zmienky o masáži siahajú do dávnej minulosti, vyše dvoch tisícročí pred naším letopočtom. Ľudia už vtedy intuitívne tušili, že správne mierený dotyk má terapeutické účinky. Klasická masáž má svoje nenahraditeľné miesto aj v modernom svete, o to stabilnejšie, že naše pohybové ústrojenstvo stráda pod ťarchou každodenných stresov a nesprávnych návykov životosprávy.
LenPoSlovensku

Mauzóleum Gabriela Baroša

Secesné mauzóleum Gabriela Baroša bolo postavené v roku 1893 na cintoríne v Klobušiciach pri Ilave. Hrobka - secesné mauzóleum bola v 80tych rokoch vykradnutá, v roku 2002 prebehla reštaurácia časti strechy a momentálne sa opravuje oplotenie a okolie. Počas sviatku pamiatky zosnulých je otvorená a sprístupnená návštevníkom cintorína.
LenPoSlovensku

Synagóga v Trenčíne


Pri návšteve historického centra Trenčína si nemôžete nevšimnúť veľkú historizujúcu stavbu synagógy s byzantskými a orientalnými prvkami, ktorá zdobí mesto už viac ako sto rokov. 
LenPoSlovensku

Veľmožský dvorec na Ducové - Kostolec

O každodennom živote veľkomoravských kniežat, veľmožov i prostého ľudu toho však vieme menej. Drobnými čriepkami do mozaiky o živote našich predkov na konci 1. tisícročia n.l. prispeli aj menej známe veľkomoravské sídla.
Zadajte Vaše heslo