BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Podzemná perla Malých Karpát

Jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku a jednou z hlavných turistických atrakcií Malých Karpát. V porovnaní s našimi ostatnými sprístupnenými jaskyňami, v ktorých zväčša prevládajú mohutnejšie podzemné priestory, predstavuje sústavu užších puklinových chodieb, avšak s čarokrásnou kvapľovou výzdobou.
LenPoSlovensku

Molpír


Malé Karpaty na západnom Slovensku ukrývajú neďaleko Smolenického zámku zalesnené návršie s názvom Molpír. Je na ňom praveké hradisko, ku ktorému vedie náučný chodník.
LenPoSlovensku

Trnavské kostoly otvorili svoje brány turistom

Uvoľňovanie protipandemických opatrení so sebou prináša aj oživenie turizmu. Návštevníkov Trnavy už vítajú aj sakrálne pamiatky. Tie však budú v nasledujúcich mesiacoch vyťažené, keďže v nich budú prebiehať zameškané svadby a obrady.
LenPoSlovensku

Ramble Trnava v Mestskej veži


V druhom júnovom týždni, 10.júna bude kultúra pokračovať štvrtkovou výstavou a krstom knihy. Ramble Trnava od fotografky Emy Lančaričovej, ktorá sa venuje práci s analógovou fotografiou.
LenPoSlovensku

Putovanie za pokladmi

Úvodný júnový víkend bude nabitý akciami. V sobotu 5. júna sa v Dolnej Krupej uskutoční Putovanie za pokladmi. Ide o podujatie, ktoré nahrádza tradičnú slávnosť ruží. Tá sa v tomto roku neuskutoční kvôli rekonštrukcii kaštieľa.
LenPoSlovensku

Lumen Festival


Kultúrny jún odštartuje už počas prvého týždňa. Lumen festival otvára svoje brány už v piatok 4. júna. Dvojdňový festival sa uskutoční v Trnavskom amfiteátri.
LenPoSlovensku

Žabka otvorila druhý obchod, rýchly nákup bez kompromisov už aj v Trnave


Sieť potravín Žabka otvorila v krátkom čase na Slovensku už druhý obchod. Od dnešného dňa si môžu rýchly nákup bez kompromisov vyskúšať aj obyvatelia Trnavy.
LenPoSlovensku

Kaplnka sv. Vendelína s pálfiovskou hrobkou

Smolenická rodinná hrobka s Kaplnkou sv. Vendelína je datovaná nápisom na fasáde kaplnky, ktorý hlása: Na večný odpočinok sebe i svojim. Jozef Pálfi gróf z Erdődu. 1896. Rodinnú hrobku začal Jozef Pálfi (1853-1920) budovať v roku 1894 na mieste staršej kaplnky z 18. storočia, ktorá bola zasvätená tiež sv. Vendelínovi a pochádzala ešte z čias vlastníctva Smolenického panstva Erdődyovcami.
Zadajte Vaše heslo