BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Historické bludisko

V dedinke Štefanová, neďaleko Bratislavy, s výhľadom na Malé Karpaty nám vznikol unikátny vzdelávací projekt. Už ste niekedy blúdili históriou vo fantastickom drevenom bludisku, vybudovanom v starom jablkovom sade so zachovaním všetkých pôvodných stromov?
LenPoSlovensku

Holíč zámok

Zámok, obklopený opevnením, je monumentálna trojkrídlová budova s nádvorím. Strohé barokovo-klasicistické fasády vyjadrujú funkčnú a významovú nadradenosť štátneho reprezentačného sídla. Prízemné hospodárske budovy tvoria súčasť celkovej kompozície areálu.
LenPoSlovensku

Mlyn bratov Pilárikových v Skalici

Mlyn, ako jeden z viacerých vodných mlynov v Skalici, kúpili v 20-tych rokoch 20. storočia bratia Pilárikovci.  Starý mlyn zbúrali  a nový moderný trojposchodový na elektrický pohon postavili v rekordne krátkom čase.  8. augusta 1927 začali so skúšobnou  prevádzkou a  5. novembra sa  produkcia v mlyne mohla rozbehnúť naplno.
LenPoSlovensku

Veterný mlyn v Holíči


Veterný mlyn pri Holíči je jediný zachovaný veterný mlyn na Slovensku. Je to mlyn holandského typu. Je kamenný s kruhovým pôdorysom a má tri podlažia.
LenPoSlovensku

Plavecký hrad  


Ak sa niekedy vyberiete do Záhorskej nížiny, určite vás upútajú do ďaleka viditeľné hradby a veže Plaveckého hradu, ktoré sa belejú uprostred sýtej zelene malokarpatských lesov. Tradícia opevnenia na mieste dnešných hradných zrúcanín siaha hlboko do minulosti.
LenPoSlovensku

Múzeum roľníctva Prietž

Súkromné múzeum, vzniklo r. 2009. Majiteľ Pavol Repta odkúpil od družstva už nevyužívaný kravín a jeho sen dostal konkrétnu podobu: zriadil múzeum starej techniky a nástrojov používaných na gazdovstve.
LenPoSlovensku

Mohyla

Štefánik bol pochovaný na Bradle, vypínajúcom sa nad Brezovou a Košariskami, 11. mája 1919, spolu s troma talianskymi letcami, ktorí s ním zahynuli. Nad ich spoločným hrobom bola navŕšená mohyla z kameňa a v nej zapustený pomník – kamenný kríž. 
LenPoSlovensku

Stupava kostol

Pôvodne renesančný kostol sv.Štefana z prvej polovice 17.storočia na historickom námestí v mestečku Stupava. V súčasnosti je kostol po oprave vonkajšej fasády a úprave okolia a slúži svojmu účelu - konajú sa tu pravidelné bohoslužby.
Zadajte Vaše heslo