BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Rotunda svätého Juraja


Rotunda svätého Juraja je najstaršou historickou pamiatkou a zároveň akýmsi pomyselným symbolom Skalice. Jej návštevu teda určite nevynechajte.
LenPoSlovensku

Spolkový dom v Skalici


Pôvodnú budovu, v ktorej do roku 1989 sídlilo (na obrázku), projektoval architekt Dušan Jurkovič. Zaujímavá je architektonickým riešením aj umeleckou výzdobou. Priečelie dopĺňa mozaiková dekorácia s motívmi českého maliara Mikoláša Aleša. 
LenPoSlovensku

Pieskovec Sandberk Devínska Kobyla


Pieskovisko Sandberg je svetoznáma lokalita neogénnych skamenelín. Našlo sa tu vyše 300 druhov fosílnych (skamenených) organizmov. More, v ktorom tieto živočíchy žili, sa tu rozprestieralo pred 16.-14. miliónmi rokov.
LenPoSlovensku

Kostol sv. Margity Antiochijskej

Kostol svätej Margity Antiochijskej leží pri obci Kopčany. Je to jediná dodnes stojaca zachovaná architektonická pamiatka pochádzajúca z čias Veľkej Moravy. Považuje sa za najstarší kostol na území Slovenska. Kostol pochádza zrejme z 9. storočia, prvá zmienka o ňom je z roku 1392. Kostol je pôvodná predrománska stavba, ktorá bola v 13. storočí upravená v gotickom štýle.
LenPoSlovensku

Mlyn bratov Pilárikových v Skalici

Mlyn, ako jeden z viacerých vodných mlynov v Skalici, kúpili v 20-tych rokoch 20. storočia bratia Pilárikovci.  Starý mlyn zbúrali  a nový moderný trojposchodový na elektrický pohon postavili v rekordne krátkom čase.  8. augusta 1927 začali so skúšobnou  prevádzkou a  5. novembra sa  produkcia v mlyne mohla rozbehnúť naplno.
LenPoSlovensku

Náučný chodník Bobria hrádza

Chcete objaviť niečo nové a netradičné?
V tom prípade neváhajte navštíviť obec Kuchyňu s náučným chodníkom Bobria hrádza. Jednoduchý výlet aj pre nadšencov fotografovania, oddychu či turistiky.
LenPoSlovensku

Cisársky a kráľovský žrebčín Kopčany

Cisársky a kráľovský žrebčín v Kopčanoch (NKP) je unikátny hospodársky objekt z obdobia baroka  tvoriaci komplex s objektom Holíčskeho zámku. Stavba patrila rodu Lotrinských, pochádza z čias panovania Márie Terézie a Františka Štefana Lotrinského.
LenPoSlovensku

Schaubmarov mlyn v Pezinku

Schaubmarov mlyn je už od 70. rokov súčasťou Slovenskej národnej galérie. Od roku 2017 ho čaká postupná premena na zážitkový, vzdelávací a voľnočasový priestor, kde sa bude páčiť všetkým, ktorí majú radi nielen umenie a kultúru ale aj vidiek, či dobré jedlo.
Zadajte Vaše heslo