BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

XIV. medzinárodný festival outdoorových filmov

Medzinárodný festival outdoorových filmov - súťažná putovná prehliadka outdoorových filmov v Leviciach 21. - 23. novembra 2016! Počas festivalu každého nadšeného dobrodruha čaká prehliadka športov a života s outdoorovou tématikou, filmy dobrodružné, extrémne, adrenalínové, ale aj cestopisné.
LenPoSlovensku

Keskomobil Auto Show 2016


Záver sezóny na  okruhu Slovakia Ring už tradične patrí rely jazdcom, ktorí sa aj tento rok 11. - 12. novembra predvedú v plnej kráse na podujatí Keskomobil Auto Show 2016.  
LenPoSlovensku

Night Ring Run & Inline


Príďte si 1. júla zabehať a zašportovať na Night Run na autodróm Slovakia Ring v Orechovej Potôni a zároveň osláviť začiatok školských letných prázdnin pestrým športovým programom vrátane dvoch jedinečných „ťahákov“ dňa.
LenPoSlovensku

Thermalpark Dunajská Streda


Thermalpark Dunajská Streda slávnostne otvára svoju letnú sezónu na začiatku prázdnin, hneďv piatok 1.7.2016! V tento deň si návštevníci môžu užiť kvalitný hudobno-tanečný program, ktorý sabude niesť v „latino“ duchu.
LenPoSlovensku

Letná sezóna v Thermalparku sa blíži

Thermalpark Dunajská Streda slávnostne otvára svoju letnú sezónu na začiatku prázdnin, hneď v piatok 1.7.2016! V tento deň si návštevníci môžu užiť kvalitný hudobno-tanečný program, ktorý sa bude niesť v „latino“ duchu.
LenPoSlovensku

Románsky kostolík Jasová

Na cintoríne v dedinke Jasová pri Nových Zámkoch stojí dodnes kaplnka sv. Michala. Pôvodne išlo o románsky kostolík spomínaný už v roku 1210, po viacerých prestavbách sa však jeho stredoveká podoba už dá len ťažko rozoznať.Románsky kostolík zasvätený sv. Vavrincovi postavili na začiatku 13. storočia. Išlo zrejme o typickú stavbu tých čias s pozdĺžnou loďou a polkruhovou apsidou.
LenPoSlovensku

Podunajské múzeum v Komárne


V roku 1886 bol založený Historický a archeologický spolok Komárňanskej župy a mesta Komárna. Zhromažďoval dokumenty k napísaniu monografie župy, archeologické a historické pamiatky. Zbierka tohto spolku tvorila základ neskoršieho múzea.
LenPoSlovensku

Kostolík Šámot - sv. Margity Antiochijskej

Kostolík tu postavili ako typickú neskororománsku stavbu okolo roku 1260, v období, kedy vznikli aj ďalšie románske stavby v okolí. Archeologický výskum ukázal, že v okolí sa nachádzala stredoveká osada a cintorín (12. – 16. stor.). V 19. storočí prestal kostolík plniť svoju pôvodnú funkciu a sv. omše sa tu slávili len raz do roka, na sviatok patrónky chrámu sv. Margity. Posledná sa mala uskutočniť v roku 1927.
Zadajte Vaše heslo