BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Ukážky veľkonočných zvykov prilákali do múzea v Galante rodiny s deťmi

Tradičné techniky výroby veľkonočných ozdôb i ľudové hry pripravilo pre svojich návštevníkov Vlastivedné múzeum v Galante. Podujatie s názvom Rodinná sobota – Veľká noc v múzeu sa konalo 8. apríla a prilákalo hlavne rodiny s deťmi.
LenPoSlovensku

Výstava v Lučenci približuje 80 modelov slávnych stavieb sveta

Dovedna 80 trojrozmerných puzzle modelov slávnych stavieb z 35 krajín sveta môžu vidieť návštevníci aktuálnej výstavy v obchodnom centre Galéria Lučenec. Ako TASR informovala jeho marketingová koordinátorka Ivana Hukeľová, modely budú vystavené do 3. februára.
LenPoSlovensku

Château Rúbaň

Na juhu Slovenska, v malebnej obci Rúbaň, vlastnila kedysi nemalé majetky aj slávna rodina Zichyovcov. K nahonobenému majetku patrila aj impozantná kúria s okolitými pozemkami a hospodárstvom. Tá však po veľkých parádach a následnom vysťahovaní slávneho rodu postupne chátrala. Dnes priťahuje svoju pozornosť vďaka mladému vinárstvu, ktoré sa tu rozhodlo usídliť a záhadný dobový kaštielik zrekonštruovať. Pozrite sa, ako vyzerá bývalé útočisko bohémskeho Aladára Zichyho zo Surdu dnes.
LenPoSlovensku

XIV. medzinárodný festival outdoorových filmov

Medzinárodný festival outdoorových filmov - súťažná putovná prehliadka outdoorových filmov v Leviciach 21. - 23. novembra 2016! Počas festivalu každého nadšeného dobrodruha čaká prehliadka športov a života s outdoorovou tématikou, filmy dobrodružné, extrémne, adrenalínové, ale aj cestopisné.
LenPoSlovensku

Keskomobil Auto Show 2016


Záver sezóny na  okruhu Slovakia Ring už tradične patrí rely jazdcom, ktorí sa aj tento rok 11. - 12. novembra predvedú v plnej kráse na podujatí Keskomobil Auto Show 2016.  
LenPoSlovensku

Night Ring Run & Inline


Príďte si 1. júla zabehať a zašportovať na Night Run na autodróm Slovakia Ring v Orechovej Potôni a zároveň osláviť začiatok školských letných prázdnin pestrým športovým programom vrátane dvoch jedinečných „ťahákov“ dňa.
LenPoSlovensku

Letná sezóna v Thermalparku sa blíži

Thermalpark Dunajská Streda slávnostne otvára svoju letnú sezónu na začiatku prázdnin, hneď v piatok 1.7.2016! V tento deň si návštevníci môžu užiť kvalitný hudobno-tanečný program, ktorý sa bude niesť v „latino“ duchu.
LenPoSlovensku

Románsky kostolík Jasová

Na cintoríne v dedinke Jasová pri Nových Zámkoch stojí dodnes kaplnka sv. Michala. Pôvodne išlo o románsky kostolík spomínaný už v roku 1210, po viacerých prestavbách sa však jeho stredoveká podoba už dá len ťažko rozoznať.Románsky kostolík zasvätený sv. Vavrincovi postavili na začiatku 13. storočia. Išlo zrejme o typickú stavbu tých čias s pozdĺžnou loďou a polkruhovou apsidou.
Zadajte Vaše heslo