BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Malý Dunaj | splav


Máte chuť si zašportovať, opáliť sa, oddýchnuť si a pri tom zažiť niečo dobrodružné, blízko hlavného mesta? Práve splav Malého Dunaja ponúka veľké množstvo možností na jedno a viacdňové výlety na kanoe.
LenPoSlovensku

Víkendový relax v Thermalparku

Ak neviete, kam sa vybrať na víkendový pobyt, máme pre Vás skvelý tip. Navštívte srdce Žitného ostrova, kde si môžete vychutnať pravú termálnu vodu v rekreačnom zariadení Thermalpark Dunajská Streda. Od mája je navyše hosťom k dispozícii nový hotel Thermalpark ***, ktorý vás svojimi službami a vybavením príjemne prekvapí.
LenPoSlovensku

Projekt Športovo-relaxačné centrum v Hurbanove získal grant

Projekt Športovo–relaxačné centrum Bagota v Hurbanove v okrese Komárno získal grant vo výške 25.000 eur v rámci grantového programu spoločnosti Heineken Slovensko. Realizuje ho Nitrianska komunitná nadácia (NKN). Ako TASR informovala PR manažérka NKN Romana Bojdová, dokončia ho začiatkom júna.
LenPoSlovensku

Vodné dielo Gabčíkovo

Vodné dielo Gabčíkovo bolo vybudované pôvodne ako vodné dielo Gabčíkovo - Nagymaros v roku 1977, po mnohých kauzách a prestavbách vyrástlo do súčasnej podoby. Jeho základnou funkciou je protipovodňová ochrana a regulácia vodného toku Dunaja. Okrem toho však poskytuje možností na oddych, relaxáciu či nové zážitky. 
LenPoSlovensku

Pevnostný systém Komárna

Pevnosť Komárno pozostáva z troch častí, ktoré spolu vytvorili prepracovaný fortifikačný systém bastiónového typu, prvého v európskom vnútrozemí. Bastiónové pevnosti sa začali budovať na morskom pobreží, postupne sa zo Stredomoria rozšírili do celého sveta.
LenPoSlovensku

Ukážky veľkonočných zvykov prilákali do múzea v Galante rodiny s deťmi

Tradičné techniky výroby veľkonočných ozdôb i ľudové hry pripravilo pre svojich návštevníkov Vlastivedné múzeum v Galante. Podujatie s názvom Rodinná sobota – Veľká noc v múzeu sa konalo 8. apríla a prilákalo hlavne rodiny s deťmi.
LenPoSlovensku

Kolový mlyn

Vodný mlyn bol z pôvodného lodného mlyna prestavaný na kolový v roku 1905. Po rekonštrukcii objektu v roku 1995 čaká návštevníkov na brehu Malého Dunaja v malebnom prírodnom prostredí. V blízkosti mlyna je skanzen zameraný na poľnohospodársku minulosť obce.
LenPoSlovensku

Výstava v Lučenci približuje 80 modelov slávnych stavieb sveta

Dovedna 80 trojrozmerných puzzle modelov slávnych stavieb z 35 krajín sveta môžu vidieť návštevníci aktuálnej výstavy v obchodnom centre Galéria Lučenec. Ako TASR informovala jeho marketingová koordinátorka Ivana Hukeľová, modely budú vystavené do 3. februára.
Zadajte Vaše heslo