BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Levice vydali netradičnú knihu. Okrem textu sú v ňom aj vymaľovánky

Krst knihy s názvom "Levice ako ich nepoznáš" sa dnes uskutočnil v jednom z levických hotelov. Netradičná kniha okrem čítania poskytuje aj inú možnosť relaxovania, a to pri vymaľovávaní zaujímavostí tohto mesta.
LenPoSlovensku

Fašiangová obecná zabíjačka

Aj v regióne Tekov, v ktorom sa obec nachádza, patrí k fašiangom zabíjačka a podávanie tradičných zabíjačkových špecialít. Čas veselíc či oslavy prechodu zimného obdobia na jarné privítali aj v čilejkárskej obci Nová Dedina v okrese Levice, kde sa v miestnom kultúrnom dome konal druhý ročník fašiangovej obecnej zabíjačky. 
LenPoSlovensku

Tekovské múzeum vydalo publikáciu o prírode Slovenska pre deti

Tekovské múzeum v Leviciach vydalo novú detskú publikáciu o prírode Slovenska, zameranú na obojživelníky a hady. Publikácia Obojživelníky a plazy našej prírody vychádza necelé dva mesiace od vydania prvej publikácie múzea Obojživelníky a plazy mesta Levice a na 68 stranách prináša všetky pôvodné druhy, vyskytujúce sa na území Slovenska. Pozostáva z dvoch častí – pexesa a omaľovánky so sprievodným náučným textom.
LenPoSlovensku

TEKOVSKÉ MÚZEUM

Tekovské múzeum v Leviciach vzniklo zásluhou vrábeľského poštmajstra Jozefa Nécseyho, ktorý daroval mestu Levice v roku 1927 svoju rozsiahlu zbierku archeologických predmetov z okolia Vrábľov a Dolného Požitavia, národopisných predmetov zo severnej časti Tekovskej župy a okolia Zvolena,, obrazov, rodinného archívu a kníh, o ktorú prejavoval v tom čase eminentný záujem aj Krajinský úrad pre múzea a knižnice v Budapešti. 
Zadajte Vaše heslo