BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Kostol Sv. Jakuba

Rímsko-katolícky kostol v Levoči, pôvodne gotický, postavený pred rokom 1337. Upravený bol v 15. storočí, v roku 1884 reštaurovaný a po vojnovom poškodení prestavaný v roku 1954.

LenPoSlovensku

Wellness Kalná

Relaxačno - športový areál v Kalnej nad Hronom ponúka návštevníkom wellness bazén, ktorý disponuje viacerými vodnými atrakciami. Patria k ním vodné masážne trysky, podvodný gejzír a vzduchové masážne lehátka a sedadlá.
LenPoSlovensku

Levický hrad


Zrúcanina hradu na trachytovom pahorku, situovaná na styku Hronskej nivy a Ipeľskej pahorkatiny v meste Levice. Dodnes vyzerajú ruiny hradu stále zaujímavo a impozantne.
LenPoSlovensku

Tekovská hvezdáreň


Chceli by ste vidieť hviezdy zblízka, ale nemáte  doma  vhodný ďalekohľad? Prídte si pozrieť oblohu skutočným  veľkým ďalekohľadom do našej hvezdárne!
LenPoSlovensku

Energy Paintball

Príď na naše ihrisko Energy Paintball, zober do ruky zbraň a zabi nudu a stereotyp! Priprav sa na poriadny kus zábavy, adrenalínu a rýchlej akcie. Vymysli na ihrisku svoju vlastnú military stratégiu, taktizuj, prekukni súpera a vychutnaj si víťazstvo!
LenPoSlovensku

Hrad Šášov preslávili lúpežní šľachtici

Neďaleko Žiaru nad Hronom sa týči nad obcou Šášovské Podhradie zrúcanina hradu Šášov, ktorý bol postavený v 13. storočí. Mal výbornú strategickú polohu, chránil dôležitú cestu do banskej oblasti. Šášov mal malé, ale veľmi dobré opevnenie.
LenPoSlovensku

Hrad Fiľakovo


Prvá písomná zmienka je z listu pápežovi z roku 1242, v ktorom je fiľakovský hrad spomínaný ako jeden z hradov, ktoré prežili tatárske nájazdy.

LenPoSlovensku

Synagóga Levice

Dnešná synagóga vznikla ako samostatná stavba, ktorá svojím pôdorysom nahradila celý pôvodný trojkrídlový objekt. Na zostávajúcej ploche pôvodnej dlhej parcely  postavili juhovýchodnej od synagógy samostatný murovaný objekt, ktorý by mohol byť novou školou. Pôvodnú školu totiž zbúrali, aby získali plochu na novostavbu dnešnej budovy synagógy.
Zadajte Vaše heslo