BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Hrad Fiľakovo


Prvá písomná zmienka je z listu pápežovi z roku 1242, v ktorom je fiľakovský hrad spomínaný ako jeden z hradov, ktoré prežili tatárske nájazdy.

LenPoSlovensku

Synagóga Levice

Dnešná synagóga vznikla ako samostatná stavba, ktorá svojím pôdorysom nahradila celý pôvodný trojkrídlový objekt. Na zostávajúcej ploche pôvodnej dlhej parcely  postavili juhovýchodnej od synagógy samostatný murovaný objekt, ktorý by mohol byť novou školou. Pôvodnú školu totiž zbúrali, aby získali plochu na novostavbu dnešnej budovy synagógy.
LenPoSlovensku

Levice vydali netradičnú knihu. Okrem textu sú v ňom aj vymaľovánky

Krst knihy s názvom "Levice ako ich nepoznáš" sa dnes uskutočnil v jednom z levických hotelov. Netradičná kniha okrem čítania poskytuje aj inú možnosť relaxovania, a to pri vymaľovávaní zaujímavostí tohto mesta.
LenPoSlovensku

Tekovská hvezdáreň


Chceli by ste vidieť hviezdy zblízka, ale nemáte  doma  vhodný ďalekohľad? Prídte si pozrieť oblohu skutočným  veľkým ďalekohľadom do našej hvezdárne!
LenPoSlovensku

Fašiangová obecná zabíjačka

Aj v regióne Tekov, v ktorom sa obec nachádza, patrí k fašiangom zabíjačka a podávanie tradičných zabíjačkových špecialít. Čas veselíc či oslavy prechodu zimného obdobia na jarné privítali aj v čilejkárskej obci Nová Dedina v okrese Levice, kde sa v miestnom kultúrnom dome konal druhý ročník fašiangovej obecnej zabíjačky. 
LenPoSlovensku

Kostol Sv. Jakuba

Rímsko-katolícky kostol v Levoči, pôvodne gotický, postavený pred rokom 1337. Upravený bol v 15. storočí, v roku 1884 reštaurovaný a po vojnovom poškodení prestavaný v roku 1954.

LenPoSlovensku

Tekovské múzeum vydalo publikáciu o prírode Slovenska pre deti

Tekovské múzeum v Leviciach vydalo novú detskú publikáciu o prírode Slovenska, zameranú na obojživelníky a hady. Publikácia Obojživelníky a plazy našej prírody vychádza necelé dva mesiace od vydania prvej publikácie múzea Obojživelníky a plazy mesta Levice a na 68 stranách prináša všetky pôvodné druhy, vyskytujúce sa na území Slovenska. Pozostáva z dvoch častí – pexesa a omaľovánky so sprievodným náučným textom.
LenPoSlovensku

TEKOVSKÉ MÚZEUM

Tekovské múzeum v Leviciach vzniklo zásluhou vrábeľského poštmajstra Jozefa Nécseyho, ktorý daroval mestu Levice v roku 1927 svoju rozsiahlu zbierku archeologických predmetov z okolia Vrábľov a Dolného Požitavia, národopisných predmetov zo severnej časti Tekovskej župy a okolia Zvolena,, obrazov, rodinného archívu a kníh, o ktorú prejavoval v tom čase eminentný záujem aj Krajinský úrad pre múzea a knižnice v Budapešti. 
Zadajte Vaše heslo