BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Kežmarský zámok

Areál Kežmarského zámku patrí k historickému centru mesta Kežmarok a je súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie. Z Hlavného námestia k nemu vedie Hradná ulica, ktorá je pešou zónou a končí sa na Hradnom námestí.
LenPoSlovensku

Kaštieľ Markušovce


Pôvodne renesančný, neskôr rokokovo upravený kaštieľ obklopený parkom, reprezentačné sídlo feudálnych majiteľov v centre obce Markušovce - Mariássyovcov. V areáli kaštieľa letohrádok Dardanely.
LenPoSlovensku

Červený Kláštor


Červený Kláštor, kláštor kartuziánov, neskôr kamaldulov sa nachádza kúsok na východ od obce Červený Kláštor, neďaleko Spišskej Starej Vsi, takmer pri hraniciach s Poľskom.
LenPoSlovensku

Kláštorisko

Uprostred sústavy kaňonov, tiesňav, jaskýň a vyvieračiek sa nachádza i ruina kláštora zo začiatku 14. storočia. Človek tu nachádzal svoj trvalý, alebo prechodný pobyt už od Praveku. V 13. storočí zachránilo toto miesto obyvateľov okolitých miest a osád pred tatárskymi hordami.
LenPoSlovensku

Ľubovniansky hrad

Dominantou mesta Stará Ľubovňa je bezpochyby HRAD ĽUBOVŇA,postavený začiatkom 14. storočia. Do jeho najstaršej histórie sa zapísali príslušníci významných uhorských šľachtických rodov - Omodejovci a Drugethovci.
LenPoSlovensku

Kostol Hraničné


Cerkva Nepoškvrneného počatia Panny Márie, postavená v roku 1785 a zrekonštruovaná v II.polovici 19. storočia. Chrám slúži nielen pre potreby veriacich východného, ale aj rímskokatolíckeho obradu. 
LenPoSlovensku

Gejzír na Sivej Brade

Pôvodné erupcie gejzíru na Sivej Brade dosahovali až 15 metrovú výšku a opakovali sa 3-krát denne s dĺžkou dve minúty. V súčasnosti však erupcie slabnú a intervaly sa odďaľujú.
LenPoSlovensku

Roklina Kyseľ

Prechod každou roklinou je náročný a vyžaduje si dostatočnú turistickú zdatnosť. Ak by ste sa chceli aj Vy vydať na takýto náročnejší, ale o to krajší prechod, odporúčame Vám novootvorenú roklinu Kyseľ s východiskovým bodom Kláštorisko.
Zadajte Vaše heslo