BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Hájske vodopády

Hájske vodopády, nazývané aj Vodopády Hlboký jarok sú situované v Hájskej doline neďaleko od cesty spájajúcej obce Háj a Hačava. Patria medzi najkrajšie útvary Slovenského Krasu. Hájska dolina susedí so Zádielskou tiesňavou, ktorá má mimoriadne krásne skalnaté útvary.
LenPoSlovensku

Vodná nádrž Palcmanská Maša


Vodná nádrž Palcmanská Maša sa nachádza pri obci Dedinky, ktorá je významným strediskom cestovného ruchu južnej časti Slovenského raja. Je to zároveň najväčšia vodná plocha v Slovenskom raji.
LenPoSlovensku

Turisti prejdú cez Muránsku planinu už po 39. raz

Pre peších turistov i bežkárov je určené podujatie Prechod Muránskou planinou v okrese Revúca, ktorého 39. ročník sa koná v sobotu 11. februára od 7.30 h. Ako TASR informoval starosta Muráňa Roman Goldschmidt, organizátori majú pre účastníkov pripravené dve trasy.
LenPoSlovensku

Múzeum v R. Sobote

Kolekcia potápačskej techniky zberateľa, cestovateľa a potápača Petra Ferdinandyho z Revúcej je aktuálnou akvizíciou, ktorá rozšírila zbierky Gemersko-malohontského múzea (GMM) v Rimavskej Sobote. Podľa slov Jána Aláča z GMM zbierka pozostáva z 504 kusov rozličných častí potápačského výstroja a zberateľ jej budovaniu venoval niekoľko desiatok rokov života.
LenPoSlovensku

Na Muránskom hrade pracovali na významných objektoch

Obnova a záchranné práce v areáli Muránskeho hradu v okrese Revúca boli počas tohtoročnej sezóny realizované na viacerých významných objektoch. Ako TASR informoval koordinátor pamiatkovej obnovy hradu Kamil Nováčik, umožnil to príspevok 28.000 eur z Ministerstva kultúry SR a vďaka finančnej podpore Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR získalo na hrade prácu 18 nezamestnaných z obce.
LenPoSlovensku

Tisovskí turisti vystúpia počas Veľkej noci na vrch Hradová


Tradičný výstup na vrch Hradová realizujú počas Veľkonočnej nedele (27.3.) členovia Klubu slovenských turistov z Tisovca v okrese Rimavská Sobota. 
LenPoSlovensku

Vo vodnom mlyne budú Medové Vianoce

Atmosféru Vianoc má vo vodnom mlyne vo Veľkých Teriakovciach (okres Rimavská Sobota) navodiť podujatie Medové Vianoce, ktoré sa koná v sobotu 12. decembra od 17.00 h. TASR o akcii informovala Miroslava Vargová, dobrovoľníčka z  občianskeho združenia Ozveny, ktoré ju organizuje spolu s aktívnymi občanmi z regiónu.
LenPoSlovensku

Povesť o vzniku mesta Rožňava


Podľa povesti o vzniku Rožňavy bola na mieste, kde dnes leží Rožňava len jedna veľká lúka, na ktorej pásol pastier kravy. 
Zadajte Vaše heslo