BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Kostolík Hrušov


Kostolík bol postavený už možno niekedy koncom 13. storočia v neskororománskom slohu. Mohlo sa tak stať po zániku románskeho kostolíka na mieste dnešnej gotickejkaplnky vo vinohradoch.
LenPoSlovensku

Gemer - kraj jaskýň, tiesňav, histórie


Medzi naše turisticky najatraktívnejšie lokality patrí celkom určite - Gemer. Čím je ale región Gemera typický? Najmä bohatou históriou a prírodným bohatstvom.
LenPoSlovensku

KRASKOVO


Do malej dedinky neďaleko Rimavskej Soboty si prichádzame pozrieť vzácne fresky, krstiteľnicu, staručký organ, jedinečný kazetový strop…veru, je tu čo obdivovať.

LenPoSlovensku

Prírodné jódové kúpele Číž

Kúpele Číž ležia v okrese Rimavská Sobota, neďaleko maďarských hraníc. Sú jedinečné svojho druhu a známe vďaka prírodnej liečivej studenej jódo-brómovej vode a to nielen na Slovensku ale aj v Európe. Svojimi liečivými účinkami a veľmi priaznivými klimatickými podmienkami a turistickými zaujímavosťami sú ideálne nielen pre kúpeľnú liečbu, ale na svoje si tu prídu aj milovníci aktívneho oddychu.
LenPoSlovensku

Spoznajte vtáky Gemerskej pahorkatiny 

Výsledky desaťročného terénneho výskumu vtáctva približuje aktuálna výstava Vtáky Gemerskej pahorkatiny, ktorá je do 10. mája sprístupnená v priestoroch Gemersko-malohontského múzea (GMM) v Rimavskej Sobote. Počas trvania výskumu odborníci zaznamenali dovedna 129 druhov vtákov, z toho 90 hniezdičov a 20 druhov európskeho významu.
LenPoSlovensku

SKI GUGEL MLYNKY


Lyžiarske stredisko Ski Gugel Mlynky (známe tiež pod názvom Mlynky – Kruhová) leží na juhu Slovenského raja v obci Mlynky, 30 km od Spišskej Novej Vsi a 36 km od Rožňavy.

LenPoSlovensku

Múzeum v Jelšave prezentuje históriu mesta

Mestské múzeum v Jelšave (MMJ) je regionálne múzeum s historickým, etnografickým a numizmatickým zbierkovým fondom. Patrí medzi mladšie inštitúcie svojho druhu a spolu s Osvetovým centrom vyšehradskej kultúry Jelšava vzniklo v roku 2011. Obidve zariadenia fungujú súbežne a podľa slov riaditeľky MMJ Tatiany Strelkovej vytvárajú podujatia, v rámci ktorých sa snažia spájať históriu s kultúrnou činnosťou. 
LenPoSlovensku

Gemersko-malohontské múzeum

Gemersko-malohontské múzeum je piate najstaršie múzeum na Slovensku. Jeho vznik datujeme od 3. septembra 1882, od usporiadania veľkolepej umelecko – archeologickej výstavy. Organizátori výstavy po jej ukončení položili základy budúceho župného múzea a zároveň zriadili Gemersko-malohontský muzeálny spolok.
Zadajte Vaše heslo