BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Banícke múzeum Rožňava


Banícke múzeum vlastní bohaté zbierky z archeológie, histórie, dejín umenia, dejín techniky, najmä baníctva a hutníctva, prírodných vied - geológie a mineralógie.
LenPoSlovensku

Krásnohorská jaskyňa


Až 44 jaskýň a priepastí na Slovensku, ktoré predstavujú súčasť najvýznamnejšieho prírodného dedičstva štátu, je vyhlásených za národné prírodné pamiatky. Jednou z nich je práve Krásnohorská jaskyňa.
LenPoSlovensku

Hrad Krásna Hôrka

Krásna Hôrka vznikla na ochranu cesty do baníckej oblasti Slovenského rudohoria. Vzhľadom na jej strategickú polohu sa predpokladá, že bola postavená na mieste hradiska, o ktorom sa však nezachovali nálezy ani historická zmienka.
LenPoSlovensku

Múzeum Betliar


Múzeum Betliar sa špecializuje na múzejnú dokumentáciu života šľachty. Sídli v niekdajšom poľovníckom kaštieli rodiny Andrássyovcov (národná kultúrna pamiatka), ktorý je situovaný v rozsiahlom romantickom parku v Betliari.
LenPoSlovensku

Silická ľadnica

Silická ľadnica patrí k najvýznamnejším prírodným pozoruhodnostiam Silickej planiny v Slovenskom krase. Nachádza sa na Silickej planine približne 1.5 km západne od obce Silica. Je dlhá 1100 metrov a hlboká 110 metrov.
LenPoSlovensku

Štítnický vodný hrad


Zrúcania vodného hradu, prestavaného na kúriu, situovaný v meste Štítnik. Staré banícke mestečko v Revúckej vrchovine v doline 14km na západ od Rožňavy.
LenPoSlovensku

Vodný svet – Kúpele Číž

Vonkajší bazénový komplex Vodný svet je vybudovaný v bezprostrednej blízkosti kúpeľného hotela Rimava pri Prírodných jódových kúpeľoch Číž, ktoré sa nachádzajú v okrese Rimavská Sobota neďaleko hraníc s Maďarskom.
LenPoSlovensku

Reformovaný kostol v Žípe

Kostolík postavili zrejme niekedy okolo polovice 14. storočia vo vyvýšenej polohe na mieste staršej stavby, spomínanej už v súpise pápežských desiatkov z rokov 1332 - 37. Mal podobu jednolodia s nepravidelným polygonálnym presbytériom. Po dokončení bol interiér vyzdobený nástennými maľbami.
Zadajte Vaše heslo