BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Ski Park Chlmec


Stredisko Ski park Chlmec sa nachádza v tesnej blízkosti obce Chlmec na úpätí Vihorlatských vrchov v prímetskej zóne mesta Humenné, ktoré je vzdialené 7 km.
LenPoSlovensku

Hostovicke lúky

Provensálsko sa môže hrdiť rozsiahlymi pláňami voňavej, fialovej levandule. A veruže, ani Slovensko nezaostáva. Aj u nás nájdete čarovnú oblasť, kde sa sny menia na skutočnosť a prítomnosť je omamná. Táto oblasť sa nazýva Hostovické lúky.
LenPoSlovensku

Minigaléria drevených kostolíkov v Uliči

V jednej z najvýchodnejších obcí Slovenska, v dedinke Uliča, nájdete rozprávkový minisvet. Ide ogalériu modelov nesmierne vzácnych východoslovenských drevených kostolíkov, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou nášho kultúrneho dedičstva.
LenPoSlovensku

Malé morské oko


Srdce Vihorlatských vrchov je tvorené čarokrásnym jazerom, ktoré nesie názov Malé Morské Oko. Toto hradené jazero, možno niektorí z vás poznajú aj pod starším názvom Malé Vihorlatské jazero.
LenPoSlovensku

Skanzen Humenné


Múzeum v prírode je vzdialené cca 300 m od Vihorlatského múzea, ktoré sídli v renesančnom kaštieli severovýchodne od Parku mieru v centre mesta Humenné.
LenPoSlovensku

Židovský cintorín vo Vranove nad Topľou

Židovský cintorín vo Vranove nad Topľou je datovaný do 18. storočia. Po jeho ľavej strane smerom nahor sú situované najstaršie náhrobné kamene zo šesťdesiatych a deväťdesiatych rokov 18. storočia. V ľavej dolnej časti cintorína sa nachádzajú náhrobky z prelomu 18. a 19. storočia. Po zaplnení tejto časti cintorína sa pochovávalo pozdĺž pravej strany smerom zhora nadol.
LenPoSlovensku

Vihorlatské múzeum

Počiatky histórie Vihorlatského múzea siahajú do roku 1960 a sú spojené s rozhodnutím Rady MNV, že zrenovovaný kaštieľ v Humennom bude slúžiť aj múzejným účelom. Štatút Okresného vlastivedného múzea získali v roku 1964. Zbernú oblasť vymedzili hranice okresov Humenné, Snina a Medzilaborce.
LenPoSlovensku

Kostol Ochrany Presvätej Bohorodičky

Gréckokatolícky drevený Kostol Ochrany Presvätej Bohorodičky, ktorý postavili v roku 1938 podľa projektu ukrajinského architekta a bádateľa ľudovej architektúry V. Sičynského patrí medzi chrámy bojkovského typu.
Zadajte Vaše heslo