BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Skanzen Humenné


Múzeum v prírode je vzdialené cca 300 m od Vihorlatského múzea, ktoré sídli v renesančnom kaštieli severovýchodne od Parku mieru v centre mesta Humenné.
LenPoSlovensku

Ski Park Chlmec


Stredisko Ski park Chlmec sa nachádza v tesnej blízkosti obce Chlmec na úpätí Vihorlatských vrchov v prímetskej zóne mesta Humenné, ktoré je vzdialené 7 km.
LenPoSlovensku

Stužický prales


Charakteristickou drevinou stužického pralesa je jedľa biela, a to i napriek tomu, že jej zastúpenie nepresahuje 30 % a v podhrebeňových partiách jej miesto vedľa dominantného buka zaberajú cenné listnáče ako jaseň, brest a predovšetkým javor.

LenPoSlovensku

Lupkovský a Laborecký priesmyk

Lupkovský a Laborecký priesmyk sa nachádza na severnom hrebeni Laboreckej vrchoviny v okrese Medzilaborce, a  sú súčasťou slovensko-poľskej štátnej hranice. Prechádza nimi medzinárodná turistická trasa E3. V Lupkovskom priesmyku sa nachádza Lupkovský železničný tunel, ktorým sa dá prejsť peši do Poľska. 
LenPoSlovensku

Múzeum ukrajinskej kultúry

Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku je národnostnou inštitúciou, ktorej poslaním je dokumentovať základné etapy kultúrno-historického, politického a sociálneho vývoja Rusínov-Ukrajincov Slovenska od najstarších čias po súčasnosť. Vzniklo roku 1956 v Prešove, vo Svidníku sídli od r. 1964. Tu sa postupne rozvíjala jeho systematická zbierkotvorná, vedeckovýskumná, publikačná, metodicko-odborná a kultúrno-výchovná činnosť.
LenPoSlovensku

Vranovský hrad

Zaniknutý vodný hrad, ktorého jadro tvorila okrúhla veža s palácom. Bol obkolesený hradbou a vodnou priekopou.Jediným pozostatkom po hrade sú podzemné priestory v areáli Gymnázia a Obchodnej akadémie na Daxnerovej ulici, bezpečne ukryté pod hrubou vrstvou betónu.
LenPoSlovensku

Jazero Beňatina

Tyrkysové jazierko vzniklo v bývalom kameňolome, kde sa našla skamenelina 5 metrov dlhej ryby, preto bolo ťažba zastavená. Zároveň došlo k zaplaveniu kameňolomu spodnou vodou a vytvoreniu jazierka, ktoré svojou scenériou pripomína Plitvické jazerá.
LenPoSlovensku

Rock pod kameňom 2017

Milovníci rocku a metalu si aj tento krát prídu na svoje počas festivalu Rock pod kameňom 2017. V prostredí Sninských rybníkov sa bude konať jubilejný 15. ročník hudobného festivalu, tohtoročnú dávku dobrej muziky si návštevníci môžu vychutnať počas 2.-4. augusta 2017.
Zadajte Vaše heslo