BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Makovica - Nižná Polianka

Ak hľadáte priestrannú zjazdovku, dostatok snehu, vynikajúco upravený terén, spoločnosť rovnako dobrých jazdcov na svahu, pohodlné parkovanie a dobré jedlo a pitie, budete spokojní. Máme vynikajúce prírodné podmienky a ulyžujeme vás za cenu poldenky!
LenPoSlovensku

Solivar v Prešove


Solivar pri Prešove, národná kultúrna pamiatka patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. stor. 
LenPoSlovensku

Ľudová architektúra horného Šariša

Skanzen je najstarším zariadením svojho druhu na Slovensku. Bol sprístupnený v roku 1965. Na ploche 1,5 ha je v parkovej a záhradnej úprave - etnoparku rozmiestnených 24 expozičných objektov, ktoré prezentujú ľudovú kultúru a staviteľstvo dvoch etník: slovenského a rusínskeho obyvateľstva, žijúceho v regióne horného Šariša a severného Zemplína.
LenPoSlovensku

Šemetkovce

Cerkva archanjela Michala pochádza z roku 1752. Vedľa nej samostatne stojí drevená zvonica.
LenPoSlovensku

Červený motoráčik privezie výletníkov pod Šarišský hrad

Klub historických koľajových vozidiel z Košíc pripravil na sobotu 27. mája návštevu Šarišského hradu s odvozom do Veľkého Šariša v okrese Prešov vláčikom. Výletníkov tu privezie historická súprava červených motoráčikov typu M 131, tzv. Hurvínkov. Ako informovala Zuzana Lehotská z Klubu historických koľajových vozidiel pri Rušňovom depe Haniska pri Košiciach, ich klub objavuje zrušené a zabudnuté železničné trate a vydáva sa na púť po Slovensku. 
LenPoSlovensku

SLANSKÁ CYKLOMAGISTRÁLA

Prešov - Solivar - Dulová Ves - Kokošovce - Sigord - Zlatá Baňa - Dubník - Červenica
celková dĺžka:cca 99 
zjazdnosť:cestné bicykle
LenPoSlovensku

Krajné Čierno

Obec Krajné Čierno sa rozprestiera v Nízkych Beskydách, v údolí riečky Černianka. Patrí do mikroregiónu Pod Duklou. Prvá písomná zmienka o nej pochádza z roku 1600. Patrila k Makovickému panstvu.
LenPoSlovensku

Bardejovský chrám


Okrem toho, že Bardejov je jedným z najkrajších miest na Slovensku, nachádza sa tu aj úžasná Bazilika svätého Egídia, ktorá sa radí k našim najhodnotnejším kostolom vôbec.
Zadajte Vaše heslo