BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Poľana

Kto má chuť na túlanie horskou krajinou mal by navštíviť najväčšiu slovenskú sopku - stratovulkán Poľana a priľahlé Veporské vrchy. Nielenže tu nájde stovky kilometrov dobre značkovaných turistických chodníkov a množstvo prírodných krás, ale môže využiť aj rôzne turistické služby určené pre menej i viac náročnú klientelu.
LenPoSlovensku

Hermesova studňa


Hermesova studňa predstavuje drobnú parkovú architektúru z 90. rokov 18. storočia. Táto malá okrúhla kamenná stavba s kupolou je situovaná v prírodno-krajinárskom parku pár metrov za kaštieľom Betliar.
LenPoSlovensku

Lyžiarske stredisko Medvedica


Lyžiarske stredisko Medvedica sa nachádza uprostred nádhernej scenérie Kremnických vrchov, neďaleko obce Malachov. Od centra mesta Banská Bystrica je vzdialené len 4 km.

LenPoSlovensku

Kostol sv. Martina - Valaská


Nádherný kostol sv. Martina biskupa v obci Valaská leží, pozdĺž oboch strán dopravnej tepny, ktorá spája mestá Brezno a Banská Bystrica. Pôvodne to bol gotický kostol z druhej polovice 15. storočia. Stavebne upravovaný v rokoch 1612–1615, sakristia, veža a klenby v 19. storočí.
LenPoSlovensku

Banský náučný chodník - Špania Dolina


V apríli 2006 otvorili na Španej Doline "Malý banský náučný chodník". Chodník je prístupný pre verejnosť formou individuálnej turistiky alebo so sprievodcom.
LenPoSlovensku

Kremnické Gagy 2017

Netradične, až začiatkom septembra 2017, sa v Kremnici uskutoční už 37. ročník medzinárodnej prehliadky amatérskych a profesionálnych kulinárov humoru a satiry – Európsky Festival humoru a satiry Kremnické Gagy 2017.
LenPoSlovensku

Predajnianske vodopády


Predajnianske vodopády boli vyhlásené za prírodnú pamiatku, a to kvôli ochrane geomorfologického reliéfu.
LenPoSlovensku

Podpolianske múzeum Detva

Hlavným poslaním múzea je zhromažďovanie, dokumentácia, odborné spracovanie, ochrana a sprístupňovanie hmotných a duchovných artefaktov Podpoľania. Základy jeho zbierkového fondu vytvorila etnografická zbierka viacerých zamestnancov, ktorí z poverenia mesta zbierali a vykupovali predmety ľudovej kultúry z celej oblasti Podpoľania. I dnes prevažnú časť zbierok múzea tvorí etnografický materiál tohto regiónu.
Zadajte Vaše heslo