BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Vzácne pivnice v Krupine


Vznikli sekaním do tufového podložia a postupne dosiahli rozsiahle rozmery. Pivnice sú takmer pod každým domom v starom meste. 
LenPoSlovensku

Brhlovce - sklalné obydlia

Skalné obydlia sú jednou z 11 rezervácií ľudovej architektúry na Slovensku. Nachádzajú sa v malej hontianskej dedinke Brhlovce v levickom okrese. Podľa miestnej tradície vznikali ešte za čias tureckých výbojov a prvýkrát o nich písal vo svojich Notitiach v roku 1742 Matej Bel.
LenPoSlovensku

Kaštieľ ANTOL

Kaštieľ nad obcou je obklopený romanticky upraveným parkom, ktorý plynule prechádza do okolitých lesov. Súčasťou areálu je aj neskorobaroková sýpka a kaplnka s rodinnou hrobkou.
LenPoSlovensku

Stará Hora

Osada Stará Hora sa nachádza medzi mestami Levice a Krupina, len 4 km od obce Sebechleby, ktorej je súčasťou.  Stará Hora ponúka iba malebné vinárske domčeky bez oplotenia, pospájané kľukatými chodníčkami, len tak ledabolo zasadené medzi košaté stromy a vinohrady.
LenPoSlovensku

Oldo Ranč

Oldo Ranč sa nachádza v malebnom kraji Levického okresu v obci Plášťovce. Svoje pomenovanie dostal po koníkovi menom OLDO, na ktorom sa už naučilo základom jazdenia veľké možstvo detí i dospelých, ktorým je srdcu blízky šport ako je jazda na koni.
LenPoSlovensku

Kúpele Dudince

Na juhu Banskobystrického kraja, kúsok od mesta Levice, ležia vyhľadávané liečebné kúpele Dudince, ktoré majú svojich priaznivcov u nás doma i v zahraničí. Niektoré pravidelné návštevníčky kúpeľov tvrdia, že im tunajšia voda dokáže dlho udržať mladistvý vzhľad a vitalitu.
LenPoSlovensku

Trúbiaci kameň... 


Turecká píšťala. Je to skala veľká asi 2 metre s dvoma otvormi. 
Podľa povesti otvory do kameňa vytesali Turci, ktorí sa takto zvolávali z rabovačiek na okolí. 
LenPoSlovensku

Bzovík


Goticko-renesančná protiturecká pevnosť, bývalý kláštor premonštrátov, leží na nízkej vyvýšenine na juh od obce Bzovík, 8km od Krupiny
Zadajte Vaše heslo