BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Jánošíkova valaštička

Tradičný verejný pretek pre deti v zjazdovom lyžovaní a snoubordovaní je tu! Ak máte vo svojom okolí drobcov, ktorí si radi zmerajú sily s ostatnými na bielej perine, majú jedinečnú možnosť práve v nedeľu 25. februára na 59. ročníku pretekov o Jánošíkovu valaštičku.
LenPoSlovensku

Jasenská dolina - Veľká Fatra

Jasenská dolina patrí medzi najznámejšie veľkofatranské doliny. Nachádza sa na turčianskej strane Veľkej Fatry, pod severnými svahmi vrchu Lysec (1381m), 12 km juhovýchodne od Martina. Je to celoročné rekreačné centrum. Nadmorská výška 540 - 770 m n. m. Spoločnosť JASED, s.r.o. prevádzkuje v Jasenskej doline lyžiarske strediská KAŠOVÁ a LEHOTA.
LenPoSlovensku

Ferrata HZS Martinské hole


Prejdite si s nami ferratu HZS v Martinských holiach – miesto pre ľudí, ktorí chcú trošku viac ako len šliapať do kopca. A navyše je ferrata bezplatná a skoro celoročne prístupná.
LenPoSlovensku

Čičmany


Rázovitá obec ČIČMANY, obkolesená Strážovskými vrchmi a Malou Fatrou v južnej časti Rajeckej doliny sa preslávila originálnymi drevenicami s charakteristickou bielou ornamentálnou výzdobou.
LenPoSlovensku

Sklabinský hrad

Hrad postavili v polovici 13. storočia na starom hradisku. Bol kráľovským hradom a sídlom Turčianskej stolice. Okolo roku 1436 vyhorel a po núdzovej oprave v druhej polovici 15. storočia nasledovala rozsiahla prestavba.
LenPoSlovensku

Jahodnícke háje

Múzeum slovenskej dediny je múzeom v prírode Slovenského národného múzea v Martine. Je rozsahom budovanej expozície najväčším múzeom v prírode na Slovensku. Slovenské národné múzeum v Martine ho buduje od druhej polovice 60. rokov 20. storočia ako celoslovenskú expozíciu tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života na Slovensku v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia. V jeho expozičnom areáli je na ploche 15,5 ha sústredených Prvý krát bolo múzeum sprístupnené návštevníkom v roku 1972.
LenPoSlovensku

Pivkovský kaštieľ

V obci Benice  sa nachádza pôvodne renesančný a neskôr v klasicistickom slohu obnovený Pivkovský kaštieľ, dnes zrekonštruovaný na ubytovacie a reštauračné účely. S dejinami Beníc je spojený najmä rod Benickovcov.
LenPoSlovensku

Blatnica hrad


Zrúcanina kráľovského hradu Blatnica, sa nachádza na nízkom vápencovom chrbte Plešovice oddeľujúcom Gaderskú dolinu od Turčianskej kotliny, vo výške 685 m.n.m., 2 km severne od rovnomennej obce.
Zadajte Vaše heslo