BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Gaderská dolina

Gaderská dolina, v strede Turčianskej Veľkej Fatry, je ideálna na pokojnú prechádzku a ulahodí cyklistom, korčuliarom a rodinám s kočíkom. Kvalitná asfaltová cesta v dĺžke 7,2 km vedie z Blatnice, prechádza cez Gaderskú dolinu až po Ústie Dedošovej doliny.
LenPoSlovensku

Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice v nadmorskej výške 518 m.n.m. ležia medzi mestami Martin a Banská Bystrica v Žilinskom kraji. Turčianske Teplice patria medzi najstaršie a kedysi najnavštevovanejšie kúpele na Slovenskua sú vzácnou harmóniou prekrásnej prírody a termálnej vody.
LenPoSlovensku

Znievsky hrad

Prvá písomná zmienka o hrade Turiec (castrum Turuc) je z r. 1243. Listina kráľa Bela IV z r. 1253 spomína zásluhy Ondreja Forgáča, ktorý ho okrem iného zachránil od záhuby po prehratej bitke s Tatármi pri rieke Slanej tým, že utekajúcemu kráľovi podaroval rýchleho koňa.
LenPoSlovensku

Hrad Sklabiňa


Sklabiňský hrad sa nachádza v podhorí Veľkej Fatry. Vznikol v prvej polovici 13. storočia, pričom prvá zmienka je z roku 1242. V prvej polovici 14. storočia hrad vlastnil magister Donč. 15.-20.mája 1434 hrad vypálili husiti počas šiestej lúpežnej výpravy.
LenPoSlovensku

Zlaté kúpele Turčianske Teplice

Miesto, kde vás postavia na nohy 
Trpí vplyvom rôznych negatívnych faktorov vaše telo aj myseľ, čo vám do značnej miery komplikuje život? Nie vždy je nutné utekať do lekárne a hľadať v nej najjednoduchšiu a najrýchlejšiu cestu, ako sa vyliečiť, ktorá v konečnom dôsledku zanecháva na našom organizme stopy. Prečo namiesto liekov radšej nevyskúšať uzdravujúcu silu termálnej minerálnej vody? 
LenPoSlovensku

MARTINSKÉ HOLE – MARTINKY

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza v regióne Turiec v pohorí Malá Fatra, priamo nad mestom Martin na Martinských holiach. Vysoká nadmorská výška zjazdoviek zabezpečuje dobré snehové podmienky počas veľkej časti zimnej sezóny.
LenPoSlovensku

Etnografické múzeum SNM


Etnografické múzeum je najstaršie pracovisko SNM, ktoré sa po druhej svetovej vojne sa postupne špecializovalo na komplexnú dokumentáciu spôsobu života a kultúry ľudu na Slovensku od najstarších čias po súčasnosť.
LenPoSlovensku

Sklabinský hrad

Hrad postavili v polovici 13. storočia na starom hradisku. Bol kráľovským hradom a sídlom Turčianskej stolice. Okolo roku 1436 vyhorel a po núdzovej oprave v druhej polovici 15. storočia nasledovala rozsiahla prestavba.
Zadajte Vaše heslo