BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica


Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Poloha strediska je veľmi zaujímavá, pretože sa nachádza v blízkosti hraníc s ČR a Poľskom.
LenPoSlovensku

Náučný chodník Klokočovské skálie približuje kamenné gule

Náučný chodník, ktorý približuje návštevníkom prírodný fenomén javorníckej časti Chránenej krajinnej oblasti Kysuce v podobe kamenných gúľ, otvorili dnes v Klokočovskom skálí v Klokočove v okrese Čadca. Chodník má dĺžku jeden kilometer a na jeho trase sú umiestnené dovedna štyri informačné tabule.
LenPoSlovensku

Kamenné gule na Kysuciach

Kamenné gule! Pár rokov som sa chystal zájsť do Milošovej, osady neďaleko Čadce pozrieť si tie naše, slovenské. Vraj sú najväčšie na svete a ide tak o svetový unikát. Nedávno som dostal e-mailom súbor s názvom Kamenné gule. Power point-ová prezentácia s peknými obrázkami a ľúbivým hudobným podmazom.
LenPoSlovensku

Deň ľudovej rozprávky v Kysuckom Novom Meste

Fantastický svet slovenských rozprávok, povestí a ďalších dobrodružných príbehov ukrytých v poklade, ktorý zozbieral Pavol Dobšinský, predstaví Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste presne v deň, kedy má ľudová rozprávka sviatok. 16. marca vás v kysuckonovomestskej knižnici obslúžia tety knihovníčky v ľudových krojoch.
LenPoSlovensku

Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou


Prvá komplexná prírodovedná expozícia prezentujúca exponáty fauny a flóry severozápadného Slovenska.

LenPoSlovensku

Snow Paradise Veľká Rača - Oščadnica

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica zasahuje do regiónov Javorníky /Kysuce, Orava/ Západné Tatry. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 630 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 1050 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 420 metrov. 
LenPoSlovensku

Kysucké múzeum v Čadci 

Kysucké múzeum v Čadci Vás srdečne pozýva do výstavných priestorov na prehliadku novej stálej expozície s názvom: Kysuce v dejinách. Expozícia návštevníkovi ponúka chronologický exkurz kysuckými dejinami.
LenPoSlovensku

Vidiecka pamiatková zóna

Na území pamiatkovej zóny Klokočov - osada Do Kršle sa nachádzajú objekty ľudovej architektúry s rôznou kultúrno – historickou hodnotou, ktoré sú výsledkom postupného osídľovania podhorských oblastí Kysúc od 16. storočia.
Zadajte Vaše heslo