BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Vychylovka - skanzen a historická lesná úvraťová železnica

Národopisná expozícia Vychylovka Skanzen v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
LenPoSlovensku

Snowparadise Veľká Rača

Stredisko Snowparadise Veľká Rača.
V prevádzke je  LD Dedovka - zjazdovka Košariská I. (1300m), vlek Na hrebeni - zjazdovka Hrebeňová (600m), Košariská-škôlka (150m) a bobová dráha.
Od 1.1.2015 je otvorená aj časť Marguška. 
LenPoSlovensku

Náučný chodník Klokočovské skálie približuje kamenné gule

Náučný chodník, ktorý približuje návštevníkom prírodný fenomén javorníckej časti Chránenej krajinnej oblasti Kysuce v podobe kamenných gúľ, otvorili dnes v Klokočovskom skálí v Klokočove v okrese Čadca. Chodník má dĺžku jeden kilometer a na jeho trase sú umiestnené dovedna štyri informačné tabule.
LenPoSlovensku

Kostolík Radoľa


V roku 1956 odkryl archeológ A. Petrovský - Šichman v polohe Koscelisko nad obcou Radoľa základy ranogotického kostolíka datovaného do druhej polovice 13. storočia. V roku 2012 sa začal ďalší výskum, po ktorom by mali byť zvyšky kostolíka prezentované.
LenPoSlovensku

Korňanský ropný prameň


Na východnom okraji v blízkosti osady Muchovci v obci Korňa sa nachádza ojedinelý európsky unikát - prirodzený povrchový výver ľahkej ropy s občasnými výronmi samozapaľujúceho sa metánu.
LenPoSlovensku

Vidiecka pamiatková zóna

Na území pamiatkovej zóny Klokočov - osada Do Kršle sa nachádzajú objekty ľudovej architektúry s rôznou kultúrno – historickou hodnotou, ktoré sú výsledkom postupného osídľovania podhorských oblastí Kysúc od 16. storočia.
LenPoSlovensku

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica


Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Poloha strediska je veľmi zaujímavá, pretože sa nachádza v blízkosti hraníc s ČR a Poľskom.
LenPoSlovensku

Kamenné gule na Kysuciach

Kamenné gule! Pár rokov som sa chystal zájsť do Milošovej, osady neďaleko Čadce pozrieť si tie naše, slovenské. Vraj sú najväčšie na svete a ide tak o svetový unikát. Nedávno som dostal e-mailom súbor s názvom Kamenné gule. Power point-ová prezentácia s peknými obrázkami a ľúbivým hudobným podmazom.
Zadajte Vaše heslo