BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Kamenné gule na Kysuciach

Kamenné gule! Pár rokov som sa chystal zájsť do Milošovej, osady neďaleko Čadce pozrieť si tie naše, slovenské. Vraj sú najväčšie na svete a ide tak o svetový unikát. Nedávno som dostal e-mailom súbor s názvom Kamenné gule. Power point-ová prezentácia s peknými obrázkami a ľúbivým hudobným podmazom.
LenPoSlovensku

Deň ľudovej rozprávky v Kysuckom Novom Meste

Fantastický svet slovenských rozprávok, povestí a ďalších dobrodružných príbehov ukrytých v poklade, ktorý zozbieral Pavol Dobšinský, predstaví Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste presne v deň, kedy má ľudová rozprávka sviatok. 16. marca vás v kysuckonovomestskej knižnici obslúžia tety knihovníčky v ľudových krojoch.
LenPoSlovensku

Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou


Prvá komplexná prírodovedná expozícia prezentujúca exponáty fauny a flóry severozápadného Slovenska.

LenPoSlovensku

Snow Paradise Veľká Rača - Oščadnica

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica zasahuje do regiónov Javorníky /Kysuce, Orava/ Západné Tatry. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 630 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 1050 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 420 metrov. 
LenPoSlovensku

Kysucké múzeum v Čadci 

Kysucké múzeum v Čadci Vás srdečne pozýva do výstavných priestorov na prehliadku novej stálej expozície s názvom: Kysuce v dejinách. Expozícia návštevníkovi ponúka chronologický exkurz kysuckými dejinami.
LenPoSlovensku

Vidiecka pamiatková zóna

Na území pamiatkovej zóny Klokočov - osada Do Kršle sa nachádzajú objekty ľudovej architektúry s rôznou kultúrno – historickou hodnotou, ktoré sú výsledkom postupného osídľovania podhorských oblastí Kysúc od 16. storočia.
LenPoSlovensku

Vychylovka - skanzen a historická lesná úvraťová železnica

Národopisná expozícia Vychylovka Skanzen v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
LenPoSlovensku

Termálne kúpalisko Veronika - Rajec


Počasie nám konečne praje, slniečko svieti a všetkých nás to ťahá k vode. V čase letných horúčav Vás pozývame stráviť príjemný deň na termálnom kúpalisku Veronika v Rajci.
Zadajte Vaše heslo