BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

NIMNICA, najmladšie slovenské kúpele


V údolí rieky Váh sa medzi Považskou Bystricou a Púchovom nachádzajú naše najmladšie kúpele – Kúpele Nimnica. Ležia na úpätí výbežku Javorníkov nad Nosickou vodnou nádržou, známou ako Priehrada mládeže.
LenPoSlovensku

Skalné gule Megoňky


Osada Megoňky nachádzajúca sa v čadčianskej mestskej časti Milošová sa pýši prírodnou raritou, akú len tak niekde neuvidíme. Touto raritou sú takmer dokonalo tvarované skalné gule rôznych veľkostí od 30 cm po viac ako 2 m.
LenPoSlovensku

Jánošíkové diery


Jánošíkove diery sú sústavou tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nachádzajú sa v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec a skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery.
LenPoSlovensku

Na TOPFESTe na Zelenej vode odpáli najväčšie hity úspešná česká kapela Mirai, ktorá sa teší na slovenské dievčatá!

K 20-temu výročiu festivalu TOPFEST príde zablahoželať najpopulárnejšia česká kapela Mirai. Chalani aktuálne valcujú Českú republiku a tešia sa na slovenských fanúšikov na Zelenú Vodu v Novom Meste nad Váhom. Okrem Mirai to na festivale 30. júna až 1. júla odpáli melodický metalcore headliner zo Spojeného Kráľovstva Bullet For My Valentine, kanadské rockové trio Danko Jones či KISS Forever Band z Maďarska. Stretneme sa vo fantastickom areáli na Zelenej vode!
LenPoSlovensku

Stredoveká dedina Paseka

Stredoveká dedina Paseka sa nachádza v podhradí hradu Strečno. Areál postavený v roku 2013 podľa dobových stredovekých stavieb pozostáva z piatich malých kompletne vybavených drevených domčekov so slamenými strechami.
LenPoSlovensku

Starý hrad

Vyníma sa na lesnom pozadí v Domašínskom meandri Váhu povyše strečnianskeho hradu. V jeho blízkosti sa nachádzajúce hradište svedčí o tom, že toto miesto bolo opevnené už v praveku. Už sám názov tohto hradu poukazuje na to, že na Považí patrí medzi najstaršie.
LenPoSlovensku

Hrad Strečno

Strečniansky hrad stojí na začiatku strečnianskej tiesňavy proti toku Váhu na jeho ľavom brehu na strmej vápencovej skale. Praveké nálezy dokazujú, že hradná vyvýšenina bola obývaná už v dobe bronzovej a železnej. Strečno patrilo medzi kráľovské hrady.
LenPoSlovensku

Kostol svätého Štefana kráľa

Kostolík je v pomerne dobrom stave. Patrí Rímskokatolíckej cirkvi (farnosť Žilina – Závodie) a využíva sa na bohoslužby i kultúrne podujatia. Pri farskom úrade funguje Združenie sv. Štefana-kráľa, ktorého cieľom je rozvoj a ochrana duchovných hodnôt, zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt. V noci je kostolík osvetlený.
Zadajte Vaše heslo