BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Skalná brána


Skalná brána v Slopoch je pôsobivý, prírodou vyformovaný obrovský otvor v skale - asi 8 m vysoký, obkolesený listnatým lesom.

LenPoSlovensku

Jánošíkové diery


Jánošíkove diery sú sústavou tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nachádzajú sa v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec a skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery.
LenPoSlovensku

Slanický ostrov

Slanický ostrov, nazývaný tiež Ostrov umenia, je ostrov (3,5 ha) obklopený vodami vodnej nádrže Orava. Je to pozostatok zaplavenej obce Slanica so zachovaným Kostolom Povýšenia sv. Kríža. Kostol bol vystavaný v rokoch 1766 až 1769 ako baroková kaplnka a v roku 1843 ho kasicisticky prestavali na kostol s dvoma vežami a pristavanou tzv. zámočnou kaplnkou.
LenPoSlovensku

Hrad Strečno

Strečniansky hrad stojí na začiatku strečnianskej tiesňavy proti toku Váhu na jeho ľavom brehu na strmej vápencovej skale. Praveké nálezy dokazujú, že hradná vyvýšenina bola obývaná už v dobe bronzovej a železnej. Strečno patrilo medzi kráľovské hrady.
LenPoSlovensku

Hviezdne noci 2017

4-dňový mestský festival Hviezdne noci sa koná v meste Bytča a ponúka priehršť rôznych druhov umenia v impozantných architektonických lokáciach. Nezmeškajte už 3.ročník tohto unikátneho kultúrneho podujatia. Tešíme sa na Vás 17.-20. augusta 2017.
LenPoSlovensku

Štvorylku si na žilinskom námestí zatancovalo takmer 1300 ľudí

Do podujatia Štvorylka 2017 sa 19.5.2017 napoludnie zapojilo na Námestí Andreja Hlinku v Žiline takmer 1300 ľudí, ktorí si zatancovali tento tanec s ďalšími účastníkmi Európskeho tanečného festivalu štvorylky v 58 európskych mestách. Koordinátor festivalu Peter Cieker uviedol, že o svetový rekord v synchronizovanom tancovaní štvorylky súťažilo približne 30.000 ľudí, z nich viac ako 7000 na Slovensku.
LenPoSlovensku

Kultúrne inštitúcie Žilinského kraja pripravili bohatý program


Múzeá, galérie, knižnice, divadlá, kultúrne strediská i hvezdáreň v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) vytvorili v apríli bohatý kultúrny program vo všetkých regiónoch.
LenPoSlovensku

Manínska tiesňava

Patrí medzi najkrajšie prírodné lokality Považia. V roku 1967 bola vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu, nachádza sa v Strážovských vrchoch, v blízkosti mesta Považská Bystrica. Manínska tiesňava predstavuje pravdepodobne najužší skalný kaňon v Strednej Európe.
Zadajte Vaše heslo