BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Horehronské dni spevu a tanca


Horehronské dni spevu a tanca v Heľpe je folklórny festival zameraný na prezentáciu tradičnej ľudovej kultúry. V súčasnosti patria medzi najvýznamnejšie folklórne festivaly na strednom Slovensku. 

Počas troch festivalových dní sa v scénických programoch rôznorodého zamerania predstavujú folklórne súbory, dedinské folklórne skupiny, detské folklórne súbory, ľudové muziky, spevácke skupiny, speváci a tanečníci z regiónov Horehronie, Pohronie, Podpoľanie, Gemer, Hont a Liptov, hostia z východného a západného Slovenska i zo zahraničia. Súčasťou podujatia je bohatý sprievodný program na heľpianskom námestí, ukážky tradičných remesiel, zamestnaní, domáca kuchyňa, prezentácia zvykov a osobitostí regiónu, ľudové zábavy, etnografické výstavy v drevenici v areáli amfiteátra. 

Festival prináša komplexnú prezentáciu ľudovej kultúry vybraných obcí na scéne i mimo nej s cieľom predstaviť návštevníkom históriu obce, jej materiálnu a duchovnú kultúru, miestne zaujímavosti i súčasný život. Hlavným organizátorom je Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici, spoluorganizátorom obec Heľpa.

Autor: Emília

Foto: wwwfolklorfest.sk

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo