BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Čo vieme a nevieme?

Vzhľadom k tomu, že už sa nám najkrajšie dni v roku blížia, napadlo ma, dnes vám niečo napísať o hostiteľskej rastlinke, ktorú zväčša kupujeme na trhoviskách v rôznej podobe. Či už je to pozlátená, postriebrená, alebo len tak v prirodzenej podobe.

Imelo bola prastará liečivá a čarodejná rastlina našich predkov, opradená tajomstvami. Naši predkovia na ňu pozerali, ako na posvätnú rastlinu. Starí zelinkári ho používali ako dôležitý a bezpečný liek proti epilepsii. Ba dokonca aj v dnešnej dobe niektorí doktori svetového formátu ( Dr. Bohn ) používajú imelo pri chronických kŕčoch a hysterických záchvatoch.
Pokiaľ chodíte radi do prírody, tak z imela zbierame listy a malé vetvičky, ktoré sa pred sušením nadrobno porežú, ale len od začiatku októbra do polovice decembra. Možno vás napadla myšlienka, ktoré imelo je najlepšie? Podľa mojich skúseností má imelo najväčšiu liečivú silu, ktoré hosťuje na duboch a topoľoch.

Imelo, teda listy a jeho konáriky, nie sú vôbec jedovaté, ale plody použité vnútorne sú otravné. Keď ich však rozmiešate s bravčovou masťou a užívame zvonka ako masť pri omrzlinách, úspešne pomáhajú. Keďže imelo má najlepší vplyv na celkovú funkciu žliaz, môžeme ho použiť ako výborný prostriedok na povzbudenie látkovej výmeny.
A teraz aj pre cukrovkárov dobrá správa. Imelo tak dobre vplýva na slinivku brušnú, že po dlhodobej čajovej kúre sa celkom stratí príčina vzniku cukrovky. Blahodárne pôsobí pri hormonálnych poruchách, pri vápenateniu ciev. K ,,porážke“ by u ľudí nemuselo dôjsť pokiaľ by sa bol pravidelne pil imelový čaj. Imelo sa s úspechom používa aj ako prostriedok zastavujúci krvácanie. Keď vtiahnete do nosa studený imelový čaj, zastaví vám krvácanie, pomôže aj pri krvácaní z pľúc či z čriev a pôsobí aj pri týfuse a úplavici. Imelo nám normalizuje fungovanie celého tela. Možno sa vám zdá neuveriteľné , že imelo vysoký tlak znižuje a nízky dvíha. Tri šálky imelového čaju denne (pripravujte si ho maceráciou), užívajte po dúškoch, normalizujú činnosť vášho srdca a krvný tlak, a tým vám zaručia vyšší pracovný výkon.

Macerát:
Pripravuje sa za studena. Jedna vrchovatá čajová lyžička imela sa dá cez noc do 1/4 litra studenej vody, ráno sa trošku prihreje a scedí. Ak potrebujeme na deň väčšie množstvo, dáme výluh do termosky vypláchnutej horúcou vodou, alebo macerát prihrejeme vo vodnom kúpeli.
Čerstvá šťava:
Čerstvé listy a konáriky umyjeme a ešte vlhké odšťavíme v odšťavovači.
Príprava imelovej masti:
Čerstvé biele plody ,,pabobule“ imela zmiešajte za studena s bravčovou masťou, ktorú potom používajte na omrzliny.
Veľa zdravia vám v mene našej redakcie želá váš Eugen

Foto: www.sk.wikipedia.org

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo