BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Šútovské sedlo a okolie nad Bojnicami


Nekonečná spleť cyklistických trás a singlov. To je Šútovské sedlo a okolie nad Bojnicami.Vyrážame z Prievidze smerom na prímestskú časť Bojníc – Kúty.

Po asfaltovej ceste rýchlo prefrčíme okolo rodinných domov nad Kútmi a na prvej odbočke odbočíme vľavo. Ešte stále ideme po asfaltke, neskôr po polnej ceste, popod priehradu a vyjdeme v Kanianke.

Pustíme sa doľava a po hlavnej ceste prejdeme cez Kanianku. Spustíme sa dolu kopcom smer Bojnice. No po 200m treba zabočiť vpravo do lesa na kamenistú cestu a ísť ponad hlavnú cestu. Vyjdeme na starej zničenej asfaltke.

Mierne stúpame štrkovou cestou až po najbližšiu križovatku, kde zabočíme vľavo a pokračujeme stupákom na Bohátku. Z Bohátky pokračujeme po žltej značke na Šútovské sedlo.

Ďalej po červenej smer Vendelín. Je to rýchly zjazd po širšej ceste. Z Vendelína stále po červenej úzkej a divokejšej ceste do Bojníc. Z Bojníc si ešte vyšlapeme po asfalte okolo kúpaliska Čajka až na autokemp.

Z autokempu je to pohodová jazda šotolinou po žltej turistickej značke na Vendelín. Teraz po zelenej znova na Bohátku. Všetko je to nenáročná jazda lesom. Na Bohátke je navyše aj prameň.

Z Bohátky sa spustíme zjazdom po žltej do Dubnice. Po prejdení okolo futbalového ihriska žltá nenápadne odbáča vpravo cez lúku popri rodinnýcj domoch a vyjde na okraji Dubnice. 

Vzdialenosť: 27.50km
Obtiažnosť: Ľahká
Priemerný čas: 2hod. 30min.
Vhodné pre bicykel: Horský / MTB
Terén: 70% offroad, 30% asfalt

Foto: www.mtbiker.sk

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo