BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Cez Biely vrch do Krivoklátu


Chodník „Cez Biely vrch do Krivoklátu“ je peší okruh, v zime mož použiť bežky, obojsmerný, mierne náročný, dlhý 7,5 km, trvanie 2 hodiny, čiastočne vedie po značených turistických chodníkoch (ako celok však nie je značený), má 7 orientačných bodov.

Východiskový bod je obec Vršatské Podhradie (650 m), dostupná autobusom z Dubnice, Ilavy a Pruského. Z obce Pruské je možné ísť po asfaltovej ceste 7 km, alebo turistickou trasou po zelenej značke okolo Chotúča, ideme od autobusovej zastávky po asfaltovej ceste popod hradné bralo, ktoré je národnou prírodnou rezerváciou.

Trasu možno absolvovať aj opačným smerom, vychádzajúcim z Krivokátu. Viacero miest na trase ponúkne prekrásne výhľady – hradné bralo, Biely vrch, ľavá časť Krivoklátskej tiesňavy. Lákavý je aj výstup na Drieňovú (626 m), strmý zalesnený vrchol nad Krivoklátom, ktorý vďaka vzácnym drieňovým dubinám je budúcou prírodnou rezerváciou.

Ak sa rozhodnete rozšíriť si trasu chodníka, je možné ju absolvovať po značených turistických trasách: žltá do Červeného Kameňa, modrá do sedla pod Okršliskom, zelená do Bolešovskej doliny a červená po hlavnom hrebeni Bielych Karpát. 

Foto: www.bielekarpaty.sk

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo