BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Tekovská hvezdáreň


Chceli by ste vidieť hviezdy zblízka, ale nemáte  doma  vhodný ďalekohľad? Prídte si pozrieť oblohu skutočným  veľkým ďalekohľadom do našej hvezdárne!

Už v roku 1956 sa začala činnosť Tekovskej hvezdárne Levice ako tretej hvezdárne na Slovensku. Nachádza sa na Sokolovskej ulici v Leviciach a pre svojich návštevníkov ponúka okrem pozorovania aj rôzne akcie ako prednášky, súťaže a výstavy. 
Návštevníci majú možnosť sledovať zaujímavé astronomické úkazy ako zatmenie Mesiaca, priblíženie kométy, meteorický roj a iné. Tekovská Hvezdáreň Levice pravidelne každý štvrtok a piatok usporiadava pozorovania nočnej oblohy od zotmenia do 24:00 hod. Pri pozorovaniach je vždy prítomný pracovník hvezdárne, ktorý podá odborný výklad a zodpovie na otázky. Hvezdáreň sa vo svojej činnosti venuje aj deťom, má viacero programov tematicky rozdelených pre materské, základné a stredné školy. Na požiadanie je možnosť pripraviť aj špeciálne tematické programy. 

Unikátnym edukačným zariadením Tekovskej hvezdárne je prenosné zariadenie Planetárium - StarLab. Umožňuje pozorovanie hviezdnej oblohy aj počas dňa , nezávisle od počasia. Planetárium je nafukovacie a na jeho inštaláciu je potrebná miestnosť s minimálnymi rozmermi 6x8x4 m s prívodom elektrickej energie. Projektor umožňuje pozorovanie hviezdnej oblohy, súhvezdí, gréckej mytológie, súradnicových systémov, meteorológie a Slnečnej sústavy a Galexie. Kapacita zariadenia je 25 osôb.    

 

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo