BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Medická Záhrada


Medická záhrada je obľúbený bratislavský verejný park s udržiavanými trávnatými plochami, kvetinovými záhonmi a starými stromami, čo vytvára ideálne podmienky pre oddych a kultúru.

Medická záhrada bola v minulosti známa svojím bohatstvom vzácnych druhov rastlín a kvetov. Ešte v 19. storočí ju zakúpil gróf Esterházy, a počas jeho vlastníctva dosiahla záhrada svoj vrcholný rozkvet. Dnes je Medická záhrada súčasťou rušného mestského centra a tento priestor slúži na krátkodobé prechádzky a pobyt v zeleni.

Okrem toho sa tu tiež konajú mnohé zaujímavé podujatia v rámci Kultúrneho leta. Návštevníci môžu očakávať mix zábavy, ako sú divadelné predstavenia, tvorivé dielne pre deti, koncerty a rôzne cvičenia. V letnej čitárni si môžete posedieť a prečítať si množstvo domácich aj zahraničných časopisov a denníkov. Nachádza sa tu tiež čajovňa, kde sa konajú rôzne podujatia, vrátane ochutnávok, prednášok a živej hudby s vystúpeniami hráčov na klasických hudobných nástrojoch ako husle, harfa, bubny a podobne.

Nech ste turista alebo miestny obyvateľ, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu tohoto nádherného parku.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo