BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Hrady a zámky v Rakúsku – ktoré by ste mali navštíviť?

Rakúsko je obľúbená destinácia pre lyžiarov, pretože hory sú tu skutočne fascinujúce. Náš sused však ponúka oveľa viac dôvodov, prečo by sme ho mali navštíviť. Jedným z nich je určite bohatá história a ohromujúce hrady.

Ktoré z nich by ste mali navštíviť a prečo sa oplatí na takýto výlet zvážiť pripoistenie, si povieme v našom článku. Aj keď sa prehliadka hradu za rizikový výlet nepovažuje, dobré celoročné cestovné poistenie sa vám na všetky plánované výlety určite oplatí.

 

Ktoré hrady a zámky navštíviť v Rakúsku?

Ak máte radi históriu, a nielen tú slovenskú, Rakúsko je dostupná a zaujímavá krajina, pretože sa tu stále nachádza množstvo dych berúcich zámkov, zachovalých hradov, ale aj stále zaujímavých zrúcanín. Či už vyhľadávate hrady a zámky, alebo si chcete spestriť výlet či dovolenku, určite oceníte niekoľko tipov.

Zámok Schloss Hof

Schloss Hof je zámok ležiaci na skok od Bratislavy a tak je obľúbeným miestom na výlety. Okrem samotného zámku, ktorý je ako z rozprávky, láka návštevníkov najmä jedinečná baroková záhrada. Počas prechádzky po areáli môžete obdivovať ornamentálnu výsadbu na siedmich terasách, nechýbajú ani fontány a vyhliadková plošina. Rodiny s deťmi určite poteší aj statok so zvieratami. Samozrejme, môžete absolvovať aj prehliadku zámku.

Zdroj obrázka: KajzrPhotography / Shutterstock.com

Zámok Grafenegg

Grafenegg je najvýznamnejší hradný komplex romantického historizmu v Rakúsku, ktorý sa nesie v rôznych štýloch od gotiky cez baroko až po neogotiku. Aj vďaka fascinujúcim fasádam, vysokej veži a jedinečným schodiskám sa zámok stal symbolom Dolného Rakúska.

V zámockom areáli nájdete aj kaplnku, záhradu či jazdeckú školu. Zámocký park má rozlohu až 32 hektárov, takže sa bude na čo pozerať. Na tomto výnimočnom mieste sa konajú aj rôzne podutia a koncerty, takže prehliadku zámku môžete spojiť aj s kultúrnym zážitkom. Navyše si pred koncertom môžete spraviť v parku aj piknik.

Zdroj obrázka: Reichhart Foto / Shutterstock.com

 

Hrad Kreuzenstein

Ak sa vyberiete do Viedne, môžete si výlet spríjemniť aj návštevou hradu Kreuzenstein. Leží totiž asi 15 km od Viedne pri mestečku Leobendorf. Čarovný hrad s viacerými vežičkami bol stavaný na prelome 19. a 20. storočia na ruinách pôvodného hradu, ktorý bol zničený v polovici 17. storočia. Okrem toho, že môžete hrad obdivovať z vonku, môžete absolvovať aj prehliadku so sprievodcom. Na hradnom kopci je rozhľadňa Kreuzenstein, kde sa zvyknú konať aj výstavy dravých vtákov.

Zdroj obrázka: Aleksandr Medvedkov / Shutterstock.com

 

Hrad Franzensburg

Aj hrad Franzensburg, postavený v neoklasickom štýle, sa nachádza v blízkosti Viedne a jeho prehliadka vám určite utkvie v pamäti. Hrad je súčasťou zámockého parku Laxenburg. Možno viac ako samotný hrad je zaujímavý celý komplex, ktorého história sa začala písať v 13. storočí. Laxenburské zámky sa totiž oprávnene považujú za jeden z najvýznamnejších komplexov historického krajinárskeho umenia, minimálne 18. a 19. storočia. Park môžete navštevovať celoročne, ale plavbu člnom po jazere či prechádzku si asi najviac užijete od jari do jesene.

Zdroj obrázka: RossHelen / Shutterstock.com

 

Rakúsko s celoročným cestovným poistením

Hrady a lyžiarske strediská zďaleka nie sú to jediné, čo v Rakúsku stojí za návštevu. Rakúsko má krásnu krajinu aj mestá, navštíviť sa určite oplatí aj Viedeň či Salzburg. Pokiaľ vás táto krajina očarila a navštevujete ju častejšie ako iba počas zimnej dovolenky, celoročné cestovné poistenie bude určite dobrou investíciou. Uzavrieť ho môžete iba pre Rakúsko, ale aj pre celú Európu a objavovať tak aj krásy iných krajín či dokonca celý svet.

Poistenie Rakúsko môžete samozrejme uzavrieť iba na niekoľko dní, teda jednorazovo. Poistenie AXA zahŕňa poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby, vo vyšších balíkoch Komfort a Excelent však nájdete aj úrazové poistenie a poistenie batožiny. Ak cestujete svojím autom, môžete si pripoistiť autoasistenciu pre prípad poruchy.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo