BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Vodná nádrž Klauzy

Vodná nádrž Klauzy pri Smižanoch má svoje neobyčajné čaro. Nachádza sa v prekrásnom prostredí NP Slovenský raj, obkolesená tunajšími kopcami a hustými lesmi. Svojou pôvabnou, ba až romantickou atmosférou vás čarí v každom ročnom období.

Vodná nádrž má za sebou už pomerne dlhú a pestrú históriu. Postavená bola na miestom potoku Belá v roku 1781 pre potreby splavovania dreva. Bola dvakrát obnovená a medzi najznámejších majiteľov patrila grófska rodina Csákyovcov. V roku 1980 ju prispôsobili na chov rýb v roku 1985 bola vyhlásená za kultúrnu pamiatku.

Výlet k vodnej nádrži predstavuje krásnu a nenáročnú turistiku, ktorú si vychutnajú ako veľkí, tak aj malí turisti. Na brehoch vodnej nádrže je možné si posedieť a sledovať ako sa v jej hladine črtá okolitá krása - ihličnaté lesy, kopce, ale i bohatá kvetena.

Okolo vodnej nádrže Klauzy vedie značkovaný turistický chodník naprieč Slovenským rajom. Pokračovať tak môžete ďalej k ústiu Sokolej doliny, rokliny Kyseľ, až pod legendárny Tomašovský výhľad. Východiskom túr k nádrži môže byť napríklad Kláštorisko alebo Čingov.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo