BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Kochova záhrada

V bratislavskom Starom Meste nad Palisádami sa nachádza Kochova záhrada. Bola vytvorená v tridsiatych rokoch 20. storočia ako súčasť sanatória MUDr. Karola Kocha a dnes je chráneným areálom. Záhrada je pôsobivá svojou exotickou vegetáciou, pestrofarebným výsadbovým plánom a architektúrou. V areáli nájdete aj bazén pre pacientov, ktorí sa liečili v sanatóriu.

Okrem toho záhrada obsahuje množstvo prvkov drobnej záhradnej architektúry, ako sú lavičky, schodiská, vyvýšené miesta a sochy. Poprechádzate sa po spleti chodníčkov, ktoré vedú k zákutiám a elegantným terasám tvoriacim spolu pôsobivý a očarujúci priestor. Vďaka kľudnej atmosfére sa záhrada stala tiež obľúbeným miestom pre vtáky, ktoré si tu našli svoje hniezda v korunách stromov.

Záhrada je umiestnená na kopcovitom teréne na hradných vŕškoch pod Slavínom. Vchod do záhrady je z hornej časti, od Bartoňovej ulice. Je otvorená a prístupná verejnosti od pondelka do piatku v čase od 14:00 do 20:00 hod. a počas víkendov od 11:00 do 20:00 hod.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo