BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Nevyhnutný zdroj energie na prácu nemusíte hľadať iba v kofeíne

Bez ohľadu na to, pre koho pracujete, boj s ťažkým a náročným pracovným dňom zažívame asi všetci a všade. V takomto prípade sa najčastejšou voľbou na zvýšenie energie stáva šálka lahodnej kávy.

Hoci je káva v mnohých smeroch zdraviu prospešná, má aj svoje nevýhody. Nadmerná konzumácia môže viesť k dehydratácii. Príliš veľa kofeínu môže tiež spôsobiť bolesti hlavy. A pritom sa tomu všetkému môžete vyhnúť, pretože existujú potraviny s oveľa väčšou energetickou a výživovou hodnotou, z ktorých si môžete pripraviť to najlepšie zdravé jedlo do práce.

 

Smoothie – punč plný živín

V týchto dňoch sú smoothies v móde. Smoothies sú ideálne pre tie rušné rána, keď chcete niečo sýte, ale nemáte čas na varenie jedla. Na stránkach sociálnych médií pravdepodobne nájdete stovky receptov na smoothie, z ktorých väčšina obsahuje rôzne druhy ovocia a zeleniny, aby ste získali punč plný živín.

Ak chcete zvýšiť hladinu energie, nezabudnite najmä v zimných mesiacoch na kvalitné osvetlenie kancelárie a zahrnúť do vašej každodennej stravy prísady, ako je grécky jogurt pre bielkoviny, špenát pre vitamíny a živiny, banán a ľanové semienka. Aby ste zostali sýti až do obeda, pridajte odmerku proteínového prášku na zvýšenie bielkovín.

 

Dôležité vitamíny pre zamestnancov

Môžete nájsť v rôznych potravinách, ovocí a zelenine, s ktorej prípravou a konzumáciou nebudete mať žiadne veľké starosti. Dôležité vitamíny pre zamestnancov sa nachádzajú v citrusovom ovocí, zelenej zelenine, orechoch, ovsených vločkách a banánoch. Aby mali požadovaný efekt a postarali sa o silnú imunitu vášho tela a jeho energiu, nezabudnite si vyberať tieto dary prírody z lokálnych fariem.

Samozrejme, pre väčšinu ľudí bude káva stále hlavným jedlom pre veľmi potrebnú dávku energie, ale ak hľadáte výživnejšie a sýtejšie možnosti, zvážte vyššie uvedené jedlá, ktoré vám pomôžu prekonať aj tie najťažšie dni.

 

 

Zdroj obrázka: Ground Picture/Shutterstock.com

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo