BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Okúpať sa môžete aj v prírode


Plánujete dovolenku doma a hľadáte miesto, kde by ste ju strávili? Na výber je toho naozaj veľa. Napríklad také prírodné jazerá, kde sa okúpete a užijete si, čo ste možno ešte nezažili.

 

Kolpašské jazerá
Obľúbenými prírodným kúpaliskami na strednom Slovensku sú banícke tajchy. Kolpašské jazerá nájdete v obci Banský Studenec. Majú kvalitnú vodu a vôkol nich je príjemné prostredie. Voda patrí k najteplejším, aké nájdete v okrese Banská Štiavnica. V menšom jazere si môžete aj zarybárčiť.

Klinger
Je to obľúbený štiavnický tajch, v ktorom sa môžete zadarmo okúpať. Leží len kúsok od centra Banskej Štiavnice a patrí medzi najkrajšie tajchy v okolí. Postavili ho v 18. storočí a slúžil na pohon ťažných a čerpacích strojov v baníckych šachtách. Dnes je miesto na relax a plávanie.

Kaďa v Liptovskom Jáne
Kúsok od obce Liptovský Ján natrafíte na jednu z miestnych rarít – prírodný kráter s dobudovaným bazénom, v ktorom vyviera liečivá geotermálna voda. V tunajších kúpeľoch sa zadarmo okúpete a vychutnáte si perličkový kúpeľ pod holým nebom. Voda ma príjemných 20 °C.

Beňatinské jazero
Keď navštívite jazero Beňatina naskytne sa vám pohľad ako z filmu. Je to u nás málo známa lokalita, no turistom a nadšencom prírodných krás má čo ponúknuť. Travertínové jazierko je skutočný unikát. Nájdete ho v okrese Sobrance medzi dedinami Beňatina a Inovce. Voľakedy tu bol travertínový lom, ale zaplavila ho spodná voda, ktorá vytvorila nádherné tyrkysové jazierko. Farbou pripomína známe Plitvické jazerá a preto mu hovoria  malé Chorvátsko. Voda je studená, no veľmi čistá.

Kalameny


Nemusíte cestovať za krásou do cudziny, všetko máme doma. Za dedinkou Kalameny v okrese Ružomberok vás informačné tabule dovedú k termálnemu prameňu priamo v lese. Kúpať sa v ňom možno aj v zime, voda je horúca, má až 33 °C. V dedine ľahko zoženiete aj ubytovanie.

Šútovské jazero
Je to vyhľadávaná rekreačná oblasť medzi Ružomberkom a Martinom. Nádherný tyrkysový odtieň jazera doslova uchváti. Vzhľadom na jeho polohu býva voda aj v teplých letných mesiacoch chladnejšia. Na svoje si prídu aj tí, čo neradi nosia plavky.

Palcmanská Maša
Ak máte namierené cez leto do Slovenského raja, nemali by ste obísť osvieženie na Palcmanskej Maši. Vodná nádrž vznikla na rieke Hnilec kvôli regulácii vodného stavu rieky a pre potreby elektrárne v Dobšinej a stala sa centrom cestovného ruchu. Osvieženie v najchladnejšej vodnej nádrži u nás je grátis.

Byšta
Neďaleko východoslovenskej obce Byšta leží jazero, ktoré bolo v minulosti vyhľadávaným centrom letnej rekreácie. Dnes sú vôkol neho, žiaľ, chátrajúce budovy. No voda a jazero sú rovnaké, takže okúpať sa v ňom na vlastné riziko môžete aj dnes. Ak vám prírodná voda “nechutí“, zamierte do termálnych kúpeľov Byšta.

Sĺňava
Tí, čo milujú slnko a horúčavy by mali smerovať do priestoru medzi Drahovce a Piešťany. Nájdete najväčšiu a najvyhľadávanejšiu vodnú nádrž na západnom Slovensku, ktorá garantuje počas roka veľké množstvo slnečných dní. Aj preto jej hovoria Sĺňava. Na brehoch nájdete mnoho reštaurácií, stánkov s rýchlym občerstvením i možnosti na ubytovanie. V strede nádrže je prírodná rezervácia Vtáčí ostrov, hniezdisko niekoľkých vzácnych druhov vtákov.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo