BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Štyri adventné koncerty v Trnave

Chcete si vychutnať pravú atmosféru adventu? Čaro predvianočnej Trnavy je neopísateľné a počas návštevy Malého Ríma vás čakajú aj nezabudnuteľné zážitky. Napríklad aj štyri adventné koncerty od 7. do 29. decembra, pri ktorých sa na chvíľu zastaví čas a myšlienky na povinnosti nahradí zážitok z hudby

Trnava láka na už tradičné Štyri adventné koncerty, pri ktorých sa na chvíľu zastaví čas a hudobný zážitok vnesie pokoj, rozjímanie a pohodu do predvianočného obdobia.

Atmosféra pred sviatkami sa často spája so zhonom. Advent v Trnave chce pripomenúť, že to naozaj dôležité je pohoda a čas pre seba a svojich blízkych. Štyri trnavské adventné koncerty v kostole svätého Jakuba spríjemnia obdobie pokoja a rozjímania.

Druhý adventný koncert druhú decembrovú sobotu o ôsmej večer predstaví bratislavský Metropolitný orchester a hostí z opery. Kultový orchester operety a bálov, ktorý ako jediný neštátny orchester na Slovensku má svoju vlastnú koncertnú sezónu, prinesie jedinečné poňatie hudby pre sviatočný čas. 14. decembra bude znieť Trnavou.

Pod taktovkou dirigenta Dušana Štefánka sa predstavia sopranistka Lenka Máčiková, tenorista Tomáš Juhás či barytonista Daniel Čapkovič. Na koncerte zaznejú diela od svetových skladateľov Johanna Sebastiana Bacha, Georga F. Händla, Giaccoma Pucciniho alebo Giuseppe Verdiho.

Orchester a ich operní hostia vystúpia po speváckom zbore svetoznámej Lúčnice z predchádzajúcej soboty. Ďalšia decembrová sobota a nasledujúca nedeľa budú potom patriť Voci Allegre a Trnavskému komornému orchestru a tiež speváčke Janais s kapelou.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo