BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Tekvicový festival

Príďte spoznať staré báje a povesti o svetlonosovi, ktorého si budete môcť nielen vyrezať, ale sa o ňom aj niečo dozviete. Pripravená prehliadka rozpovie jeho príbeh na hrade Beckov druhý októbrový víkend. Už po ôsmykrát vás na majestátnom hrade čaká veselý tekvicový festival.

Nie iba deti, ale aj dospelí sa môžu vrátiť do detských čias a spomenúť si ako kedysi doma vyrezávali svetlonosov. Na hrade nájdete tekvice aj nástroje na vyrezávanie. Fantázii sa ale medze nekladú a doplnky na zdobenie si so sebou môžete priniesť podľa vlastnej chuti.

Festival svetlonosov prinesie vyrezávanie a zdobenie tekvíc, dielničky s výrobou lampiónov, výstavu i rôzne hry. Vyrezávať tekvice môžete v sobotu i nedeľu, najkrajšia z nich sa dočká ocenenia. Hrad potom vyzdobia vašimi výrobkami, rozsvietia lampáše a tekvice.

 

Tento rok sa nachystajte hneď niekoľko noviniek. Počas dňa sa môžete zapojiť do pátracej hry, na štarte však musíte vyrezať tekvicu. V sobotu vás potom o šiestej večer čaká prekvapenie v podobe večernej prehliadky hradu s lampášmi, sviečkami a baterkami. Na hrade vyzdobenom svetlonosmi vás sprievodca prevedie legendami spojenými s obdobím sviatkov okolo 1. novembra. Na záver budete môcť zapáliť symbolicky sviečku na pamiatku zosnulých.

 

Dušičky, Sviatok všetkých svätých, Halloween... aký je medzi nimi rozdiel? Spoznajte zvyky a tradície v rôznych kultúrach sveta. Priučte sa a zabavte súčasne. Poprechádzajte sa večerným hradom za svitu lampiónov a vypočujte si desivý príbeh o svetlonosovi.

 

Zájdite si vyrezať svetlonosa, zabaviť aj dozvedieť niečo nové a spoločne si pri zotmení vychutnať dolné nádvorie hradu rozžiarené tekvicovými krásavcami.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo