BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Polievkový festival

Už ôsmy rok budú košické Výmenníky variť Polievkový festival. A dobre ho navaria aj tentoraz. Príďte, zabavte sa, spoznajte svojich susedov a vychutnajte si Polievkáč! Všade samé polievky, komunity a samozrejme sprievodný program. Tucty súťažných tímov v metropole východu prostredníctvom polievky predstavia seba, svoju kultúru, komunitu a záujmy.

Hlavným cieľom Polievkového festivalu je ukázať, aké rôznorodé sú Košice, a kto každý je jeho súčasťou. Hoci sa Polievkáč stal obľúbeným gastro zážitkom, jeho primárnym zámerom bolo a je, prehĺbiť vzájomnú toleranciu, rešpekt a úctu k inakostiam rôznych národností, skupín, komunít a jednotlivcov.

 

Festival sa koná vždy druhý októbrový víkend v areáli Kasární/Kulturparku. Je to tak aj tento rok, variť sa v Košiciach bude v sobotu 12. októbra.

 

Polievkáč reprezentuje národnostnú a kultúrnu všehochuť, ktorú v Košiciach bez väčších problémov nájdete. Menšiny, či už vo väčšom alebo menšom zastúpení, predstavujú to najlepšie zo svojich kultúr, svoju kuchyňu, konkrétne polievku. Hlavnou myšlienkou festivalu je prezentovať a spoznávať košickú národnostnú a kultúrnu rozmanitosť, odstraňovať bariéry, ktoré vznikajú medzi ľuďmi rôznych skupín a etník, podporiť toleranciu a prispieť v meste k vzájomnému dialógu medzi majoritou a minoritou.

 

Na čo všetko sa môžete tešiť? Bude sa jesť, tancovať aj súťažiť. Okrem jedla sa zástupcovia komunít a menšín odprezentujú aj oblečením, výzdobou, nápojmi, hrami, spevom či tancom, aby poukázali na rôznorodosť metropoly Košického kraja a vyzvali tak ľudí k tolerancii a vzájomnému dialógu. Poriadne sa oblečte a vychutnajte si degustáciu polievok nielen od profíkov, ale aj prihlásených komunít.

 

Polievkáči, teda súťažné tímy, budú rozdelení do dvoch skupín. Prvá skupina rôznorodých skupín a komunít zo záujmových, národnostných a iných minorít, bude o priazeň návštevníkov súperiť v súťaži o Najlepšiu polievku festivalu a jedna z nich získa Zlatú lyžicu festivalu a stane sa celkovým víťazom festivalu. Druhá skupina bude pozostávať z profesionálov z oblasti gastronómie, ktorí festival a jeho základné myšlienky finančne podporujú.

 

Lákavý program ponúknu od jednej drevené pódium Bieleho námestia Kulturparku, od druhej hlavné pódium a neskôr aj komunitné pódium v areáli Kulturparku za kaviarňou. V hudobno-tanečnej šou „Hasíme hudbou a tancom“ na drevenom pódiu vystúpi hiphopová dvojica hasičov Čepeto a Hrico a tanečná škola SHOW DS Košice. Na Polievkovom festivale sa však nezabúda ani na deti. V nafukovacej bubline vo vonkajšom areáli Kulturparku pre ne pripravili pestrý detský program, preto nezabudnite svoje ratolesti teplo obliecť a hor sa za zábavou. Na detskom Polievkáči budú aj tematické dielne.

 

Polievkový festival, ktorý je vyvrcholením festivalu Rozmanitosť, pokračuje vo svojej tradícii a ani tento rok nebude streetfoodovým festivalom. Prečo? Pretože jeho základnou myšlienkou je spoznať národy, kultúry, komunity, menšiny, ktoré sa chcú prezentovať pred celými Košicami a zaujať svojou výnimočnosťou, aktivitami, záujmami a hlavne polievkou. Tá totiž vystihuje ich príbeh, zvyky, korene či životný štýl.

 

Zájdite do Kasární / Kulturparku ochutnať množstvo rôznych polievok. Pridajte sa k tisíckam Košičanov a ostatných návštevníkov a príďte sa pozrieť ako svoje gastronomické umenie odprezentujú zástupcovia komunít a menšín. Zistíte, ako chutia Košice.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo