BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Po bratislavských vínnych pivniciach

Spoznajte na jeseň tajomstvá a atmosféru starých i novších vínnych pivníc a pivničiek, vychutnajte si tento jedinečný nápoj tam, kde sa pripravuje. Podebatujte si s vinármi, vinohradníkmi a užite si tak čaro bratislavského vinohradníctva. Druhý ročník unikátneho zážitkového projektu organizuje občianske združenie Slovenské vínne cesty v spolupráci s mestskými časťami Bratislavy, vinohradníckymi spolkami, gurmánskymi gastro zariadeniami a s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Nielen milovníci výborného vína a vinárskych i gurmánskych zážitkov sa môžu opäť v októbri túlať po unikátnych historických i novších bratislavských vínnych pivniciach, do ktorých sa počas roka nedá len tak dostať. Pivnice otvorí takmer 30 vinárov v 4 mestských častiach Bratislavy.

Dvojdňový zážitkový program po bratislavských vínnych pivniciach oživuje staré vinohradnícke tradície Bratislavy. Nebude len o degustáciách. Potulky po bratislavských vínnych pivniciach od Devína, cez Nové Mesto, Raču až do Vajnôr sú aj o stretnutiach a špecifickej vinohradníckej a vinárskej kultúre. Určite vás potešia aj kyvadlové autobusy zadarmo.

Podporte bratislavských vinárov a vychutnajte si do dna dva dni plné zážitkov v starobylých vínnych pivniciach pod Devínskym hradom, v historických uličkách Rače, na svahoch Nového Mesta, či v malebných Vajnoroch. Spoznajte chuť vína, ktoré uzdravilo panovníčku Máriu Teréziu a vyskúšajte vína, ktoré si obľúbili generáli Piccione a Pellé. Nazrite do starobylých vínnych pivníc a nasajte atmosféru počas roka bežne ťažko prístupných zákutí. Vyberte sa na prehliadku vinohradov a objavte tajomstvá výroby vína.

Využite jedinečnú príležitosť degustovať vynikajúce prešporské vína na miestach, kam by ste sa ináč nedostali. Nevynechajte ani špeciálnu ochutnávku vína v unikátnych priestoroch historickej pivnice pod Nemeckým kultúrnym domom, kde sa skladuje farské a obecné víno. Nadýchajte sa atmosféry rozmanitých vínnych pivničiek a podebatujte si o tajomstve výroby vína s miestnymi vinármi.

Do projektu sa zapojili takmer tridsiati vinohradníci a vinári všetkých mestských častí Bratislavy, kde sa vo väčšej či menšej miere uchovala vinohradnícka a vinárska tradícia a dorába víno. Vínne pivnice sa tak otvoria od Devína cez Nové Mesto, Raču až po Vajnory. Vinári ponúknu vinárskym „fajnšmekrom“ na ochutnanie kvalitné a lahodné vína, ocenené na mnohých prestížnych domácich i svetových súťažiach vo vlastných, alebo spojených vínnych pivniciach. Počas potuliek po pivniciach sa môžete stretnúť aj s viacerými známymi tvárami z oblasti kultúry, umenia či športu. Program podporia tiež zaujímavé sprievodné akcie.

Budete mať možnosť bližšie spoznať a nasať atmosféru starých i novších vínnych "sklepov", vychutnať si tento jedinečný nápoj tam, kde sa pripravuje, podiškurovať s vinármi a posúdiť, ako sa im podarilo využiť potenciál podnebia i pôdy a užiť si tak čaro bratislavského vinohradníctva. Kyvadlová doprava bude po celú dobu premávať na trase z Devína cez Nové Mesto, Raču až do Vajnôr.

Jesenné putovanie po vínnych pivniciach Bratislavy je ideálnou príležitosťou pre spoznanie dobrých a kvalitných vín nielen pre návštevníkov z Bratislavy a širokého okolia, ale aj pre všetkých domácich či zahraničných turistov. Je ideálnym zážitkom pre všetkých. Predstavuje skĺbenie zmyslov pri degustácii kvalitných bratislavských vín v spojení s poznaním vinohradníkov, zaujímavých ľudí, a tiež chutí a vôní špecialít miestnej gastronómie. Tieto dva dni nebudú len o víne, ale aj o stretnutiach s vinohradníkmi, ktorí vedia so zanietením porozprávať o svojej tvrdej a namáhavej práci vo vinohradoch, o nástrahách v boji s prírodou a škodcami, ale najmä o kvalitách, chuti farbe a vôni svojho vína.

Príďte si užiť víkend so skvelým vínom v hlavnom meste. Nemusíte sa o nič starať, len si pokojne užívať výber tých najlepších bratislavských vín v tých najkrajších lokalitách mesta - pod hradom Devín, v malebných Vajnoroch, či na úpätí malých Karpát vo viniciach Rače a Nového mesta.

Vyberte sa 11. a 12. októbra na "Slovenské vínne cesty - po bratislavských vínnych pivniciach", pomôžte aj vy oživiť staré vinohradnícke tradície v tých bratislavských mestských častiach, kde sa dorába víno. Tešia sa na vás vinári z Devína, Nového Mesta, Rače a Vajnôr.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo