BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Klokočinský jarmok

Neoddeliteľná súčasť posledných dní letných prázdnin, skvelá jarmočná atmosféra, lunapark, atrakcie a bohatý program. Opäť je tu tradičný jarmok na nitrianskej Klokočine s bohatou trhovníckou ponukou výrobkov, chutných jedál a lahodných nápojov.

Posledný prázdninový víkend v Nitre neodmysliteľne patrí Klokočinskému jarmoku. Od 24. do 26. augusta sa nitrianskym sídliskom bude opäť niesť vôňa jedla, hudba a spev. Nebudú chýbať kolotoče, neodmysliteľná kotlíková fazuľovica, skvelý klokočinský guláš či burčiak.

Dlho očakávaný jarmok je každoročná udalosť, ktorá na sídlisku Klokočina v Nitre pripomína staré ľudové zvyky, vytvára priestor pre prezentáciu folklórnych súborov, hudobných a tanečných skupín pôsobiacich v meste a v blízkom okolí. Základ jarmoku tvoria predajné trhy s rozmanitým tovarom, remeselníckymi výrobkami a množstvom stánkov s najrôznejšími dobrotami. Jarmok otvorí svoje brány už po sedemnásty raz na priestranstve nad Mikovíniho ulicou, ktoré sa zapísalo do povedomia obyvateľov nielen sídliska Klokočina, ale všetkých Nitranov a návštevníkov zo širokého okolia.

Tradičnou súčasťou podujatia je varenie guláša a fazuľovice, súťaž o najkrajšieho tekvicového strašiaka a maľovanie na asfalt. Okrem kultúrneho programu je pre návštevníkov Nitry pripravený jarmok, tradičné jarmočné špeciality, medzi ktorými nechýba klobása, cigánska pečienka alebo cukrová vata a pre odvážlivcov kolotoče a atrakcie vyrážajúce dych.

 

PROGRAM

Jarmočný štvrtok 29. augusta

13:00 - bohatá jarmočná ponuka tovarov a občerstvenia

15:30 - ukážky poslušnosti psov v podaní Agility klub-u Nitra

16:30 - bruchovravecká šou v podaní zoskupenia Sranda Banda

17:30 - Kotlíková fazuľovica, koncert skupiny Bukasový masív

19:00 - 22:00 - šlágre, repete hity a ľudovky v podaní hudobnej skupiny Orions a Števa Hruštinca

Jarmočný piatok 30. augusta

16:00 - zázrak hudby s Notovým Dannym, ukážky karate v podaní Tomado Team-u Nitra

17:00 - vystúpenie tanečníkov z Tanečnej akadémie Nitra

18:00 - Klokočinský guláš, pásmo Dožinky Folklórnej skupiny Rocháň zo Slažian

19:30 - vystúpenie nitrianskej kapely Dora

20:30 - slávne hity hudobnej skupiny Queen so skupinou Queenmania

Jarmočná sobota 31. augusta

16:00 - 17:00 - zber Strašiakov z tekvíc

16:00 - predstavenie činností Centra voľného času Domino

17:30 - vyhodnotenie Strašiakov z tekvíc a výtvorov prírody, ochutnávka varenej kukurice, bublinkové mecheche s TOMíkom

18:00 - vystúpenie mladej nitrianskej kapely Sematam

20:30 - rozlúčka s jarmokom v podobe koncertu Taste of Brass Orchestra a ohňová šou so skupinou historického šermu Bojník

 

Najväčšie nitrianske sídlisko tento rok ožije tradičným v poradí už sedemnástym Klokočinským jarmokom. Trojdňový program je mimoriadne bohatý a z pripravenej ponuky si každý návštevník určite vyberie podľa vlastnej chuti. I tento rok bude jeho súčasťou bohatá ponuka tovaru všetkého druhu v stánkoch lemujúcich klokočinské chodníky a ulice. Od piatka do nedele si v stánkoch Klokočinského jarmoku môžete zakúpiť rôzne tovary, ale aj občerstviť sa. Návštevníci jarmoku sa môžu tešiť na bohatú ponuku rôznych druhov tovarov, gurmánskych špecialít a lahodných nápojov. V piatok večer sa bude podávať tradičná kotlíková fazuľovica, čo je vraj polievka, ktorú na tomto nitrianskom sídlisku varia najčastejšie. Pochutnať si však môžete aj na klokočinských slížoch alebo klokočinskom guláši. Mladšie vekové kategórie sa môžu tešiť na lunapark a adrenalínové atrakcie. Jarmok sa začína už v piatok popoludní, počas soboty a nedele budú jarmočníci predávať až do večera.

Nenechajte si ujsť klasický jarmok v Nitre so všetkým čo k nemu patrí. Kopec zábavy a každý deň bohatá ponuka jedál, nápojov i atrakcií je viac ako dobrá príležitosť na stretnutia s priateľmi.

Klokočinský jarmok obvykle prebieha na konci letných prázdnin na prelome augusta a septembra. Počas troch dní môžu obyvatelia sídliska ale aj celej Nitry či okolia vidieť a počuť pestrú zmes žánrov a umeleckých zoskupení, zapojiť sa do rozličných súťaží a činností. Klasický jarmok so všetkým čo k nemu patrí, teda s predajcami rozličného tovaru, kolotočmi, občerstvením i burčiakom, ponúka 3 dni zábavy na sídlisku Klokočina. Jeho cieľom je oživiť dianie na sídlisku, poskytnúť obyvateľom a návštevníkom možnosť zábavy, podporiť rozvoj tvorivosti detí a mládeže, pôsobiť výchovne prostredníctvom rôznych foriem osvety, napríklad ekologickej, prezentovať ľudovo-umeleckú tvorivosť a ponúknuť množstvo dobrej hudobnej produkcie pre všetky generácie.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo