BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Vychutnajte si najlepšie vína v TRNAVE

Trnavu prezývajú aj regiónom svetových vín. Neveríte? Tak sa príďte presvedčiť od 31. mája do 1. júna, kedy sa bude konať najväčší jarný festival vína v Trnave. Tešiť sa môžete na ochutnávku tých najlepších vín zo Slovenska, Moravy, Toskánska, Španielska či Bordeaux.

Trnava si vás získa nielen svojou históriou, ale aj krásnymi uličkami a vynikajúcim vínom. Vychutnať si ho môžete práve počas 17. ročníka festivalu súťaže Víno Tirnavia, ktorý bude priamo na nádvorí trnavskej radnice a na Hlavnej ulici v čase od 14.00 do 23.00 h.

„Málokto vie, že práve trnavskí mešťania vysádzali a obrábali vinohrady v okolí Modry, Pezinka a Bratislavy, teda na celom území Malých Karpát. Tradícia vinohradníctva tu má hlboké korene a sme radi, že na ňu mesto Trnava nadväzuje. Dôkazom toho je jedinečné podujatie „Víno Tirnavia“ a množstvo medailí, ktoré boli tento rok udelené,“ povedala o súťaži Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Renomovaní hodnotitelia vín zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Talianska udelili 9. a 10. mája 2019 dovedna deväť titulov šampióna súťaže, šesť veľkých zlatých medailí, päťdesiatdeväť zlatých a osemdesiatdeväť strieborných medailí. Tento ročník bol mimoriadne úspešný, keďže priniesol aj dva rekordy. Tešiť sa tak môžete nielen na klasické biele, ružové či červené vína, ale výrazné zastúpenie budú mať aj šumivé, oranžové, ovocné či naturálne vína. „Je to najúspešnejší ročník našej súťaže. Ešte nikdy sme tu nemali také nádherné, elegantné a harmonické vína ako tento rok,“ povedala spoluorganizátorka súťaže Klára Ondrušová z referátu propagácie a marketingu kancelárie primátora mesta Trnava.

Počas festivalu súťaže Víno Tirnavia nebudú chýbať ani stánky s občerstvením, originálnymi drobnôstkami a v piatok 31. mája tu môžete od 14.00 do 17.00 h stretnúť aj ochotných ľudí z Regiónu Trnava, ktorí vám odporučia, čo by ste si nemali nechať ujsť v Trnave a okolí. Jedinečnú atmosféru mesta si totiž naplno užijete vtedy, keď sa tu rozhodnete stráviť celý víkend. Vyskúšajte pohodlie z niektorých hotelov, ako Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***, kde sa budete cítiť ako doma. Budete mať tak možnosť spoznať rôzne vynikajúce kaviarne či reštaurácie, a hlavne naplno precítite život tohto vinárskeho regiónu.

„Ak by ste sa chceli počas svojej návštevy Trnavy dozvedieť o víne a jeho histórii viac, určite by ste nemali vynechať prehliadku „Malý Rím a Víno“. Rezervovať si ju môžete v Turistickom informačnom centre, ktoré nájdete v Mestskej veži. So sprievodcom v dobovom kostýme spoznáte významnú históriu trnavského vinohradníctva a vinárstva. Ukáže vám nielen najstaršie sakrálne pamiatky mesta, ale nahliadnete aj do podzemia starobylej Trnavy, kde v dubových sudoch dozrievalo len to najkvalitnejšie víno,“ odporúča Michaela Potočárová. 

Viac informácií ohľadom vstupeniek na jarný festival vína súťaže Víno Tirnavia nájdete na http://bit.ly/VinoTirnavia2019 .

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo