BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Záujem o pobyty na Slovensku stúpa  

Hlavným cieľom zavedenia rekreačných poukazov je podpora cestovného ruchu na Slovensku prostredníctvom finančného príspevku od zamestnávateľa, ktorý môžu zamestnanci využiť na pobyt v našej krajine. Ubytovatelia hlásia zvýšenie počtu turistov.

Hoci sú rekreačné poukazy v platnosti iba od začiatku roka, poskytovatelia ubytovacích služieb už zaznamenali rastúci záujem o pobyty na Slovensku. S blížiacou sa dovolenkovou sezónou bude tento trend ešte výraznejší.

Rekreačné poukazy by mali priniesť viac návštevníkov našim hotelom, penziónom či rekreačným zariadeniam, v ktorých turisti strávia najmenej dve noci. Podľa prieskumu* spoločnosti STEM/MARK, uskutočneného vo februári 2019 pre Gusto Kartu, trávi dovolenku prevažne alebo aj na Slovensku viac ako 86 percent Slovákov, pričom zavedenie rekreačných poukazov motivuje ešte viac ľudí, aby aspoň časť voľna strávili na domácej pôde.

Slováci strávia na dovolenke v našej krajine v priemere 4-7 dní (45,4 %), aspoň 1-3 dni na rodnej hrude dovolenkuje 33,6 % opýtaných. Pretože na Slovensku rozhodne je čo objavovať. Tatry sú najmenšími veľhorami sveta, máme nádhernú prírodu, bohaté kultúrne dedičstvo a tradície.  Vedeli ste, že tu máme až deväť národných parkov a viac ako 6200 jaskýň a priepastí? Naša krajina je veľmi rozmanitá a v každom kraji sa nachádza množstvo zákutí, ktoré stojí za to vidieť a navštíviť. Nájdete u nás najrozsiahlejšie krasové územie v strednej Európe, gejzír, ropný prameň, prales, unikátne druhy zvierat a rastlín či neopakovateľné výhľady. Hustá sieť turistických trás a náučných chodníkov nás ponúka spoznávať Slovensko naozaj z prvej ruky. Stačí si len vybrať cieľ. A príspevok od zamestnávateľa umožní väčšej časti populácie objavovať krásy našej krajiny napríklad aj počas letnej dovolenky alebo kratších pobytov cez predĺžené víkendy.

Ubytovatelia sú spokojní

Zavedenie rekreačných poukazov pozitívne vnímajú napríklad v cestovnej kancelárii Kiska Travel. Podľa Lucie Kordiakovej, riaditeľky oddelenia rekreačných poukazov, jeho najdôležitejším benefitom je, že „Slováci začali cestovať a  spoznávať naše krásne Slovensko. S finančnou podporou zamestnávateľa cez rekreačné poukazy je to už možné pre výrazne vyšší počet slovenskej klientely. Teší nás aj to,  že záujem je o všetky kúty Slovenska. Zároveň môžeme jednoznačne potvrdiť zvýšený záujem slovenských klientov  o dovolenku na Slovensku. Našu cestovnú kanceláriu veľmi teší práve nárast domácej klientely,“ dodáva Lucia Kordiaková.

Aj Ing. Michal Galica, výkonný riaditeľ rezortu Gothal Liptovská Osada, považuje zavedenie rekreačných poukazov za nesporný benefit pre segment domáceho cestovného ruchu a hotelierstva. „Sme presvedčení, že zámer podporiť toto odvetvie hospodárstva sa týmto opatrením naplní. Zároveň je to transparentný benefit pre verných zamestnancov. Zo štatistík vieme, že dovolenka na Slovensku je každým rokom obľúbenejšia a vďaka rekreačným poukazom môže byť dostupnejšia pre širšie masy, najmä mladé rodiny s deťmi,“ myslí si M. Galica. „V súčasnej dobe evidujeme zvýšený záujem o čerpanie rekreačných poukazov. Na legislatívnu úpravu sme flexibilne zareagovali zaradením špeciálneho akciového balíčka do našej ponuky. Ide o ‘Rodinný pobyt na rekreačný poukaz’. Tento špeciálny pobytový balík pre celú rodinu (2 dospelí + 2 deti) sme vyskladali tak, aby hosť mohol získať maximálnu výšku príspevku od svojho zamestnávateľa a zároveň množstvo bonusov a zvýhodnení od nás, “ dodáva.

Ako na rekreačné poukazy

O možnosti znížiť si náklady na dovolenke vďaka príspevku zamestnávateľa cez rekreačný poukaz v súčasnosti vie už 83,6 % Slovákov. Uplatniť si rekreačný poukaz je možné na základe účtovného dokladu - faktúry od ubytovateľa, alebo prostredníctvom elektronickej karty. Jednoduchšie a pohodlnejšie to funguje prostredníctvom elektronickej karty, vydanej spoločnosťou, ktorá má zmluvu s poskytovateľom ubytovania aj zamestnávateľom. „Návštevník uhradí pobyt ako bežnou platobnou kartou, ktorá funguje štandardne s platobným terminálom, alebo platobnou bránou integrovanou do stránky partnera,“ vysvetľuje Lukáš Malík, marketingový manažér spoločnosti Gusto Karta. „Úhrada cez platobné brány je rýchlejšia a určite jednoduchšia. Klienti po úhrade získavajú automatizovane poukaz na svoj pobyt,“ potvrdzuje aj Lucia Kordiaková. Preto si návštevníci u nich môžu svoje rekreačné poukazy  uplatniť aj prostredníctvom Gusto Karty.    

„Flexibilita spoločnosti Gusto Karta a dlhoročné skúsenosti Kiska Travel - špecialistu na dovolenku na Slovensku - je vynikajúce spojenie a je zárukou kvalitnej spolupráce. Kiska Travel zabezpečí pobyt  pre našich klientov v akomkoľvek ubytovacom zariadení na Slovensku aj s podporou Gusto Karty, ktorá umožnila  jednoduchý prístup v rozhraní pre klientov pri výbere dovolenky. Máme rovnaký cieľ, vyhovieť vo všetkých smeroch našim klientom pre zabezpečenie peknej dovolenky na Slovensku,“ vysvetľuje L. Kordiaková.

Aj stredisko Gothal pri spracovaní rekreačných poukazov využíva služby Gusto Karty. „Gusto Karta je pre nás partner so skúsenosťami, spoločnosť vnímame ako profesionála, ktorý ´projekt´ rekreačný poukaz uchopil moderne a efektívne,“ vysvetľuje M. Galica. „Samozrejme, je to jednoduchšie pre všetky strany, je to moderný spôsob, ktorý poskytuje komfort v prvom rade držiteľovi karty, keďže napr. Gusto Kartu využíva aj na iné účely (strava). Je to časovo efektívnejšie aj pre spracovateľa v ubytovacom zariadení, keďže systém čerpania rekreačných poukazov cez kartu odbremeňuje personál recepcie od nadmernej administratívy.  V neposlednom rade, zamestnávateľ (poskytovateľ rekreačného poukazu) tiež šetrí čas na administratíve,“ uzatvára M. Galica.

*Prieskum realizovala spoločnosť STEM/MARK pre Gusto Kartu vo februári 2019 na vzorke slovenskej populácie 1259 respondentov. 

Foto: kiskatravel.sk, gothal.sk

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo