BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Čerti na Trenčianskom hrade

Ak máte radi tajomno a radi sa bojíte, túto čertovsky dobrú akciu nesmiete zmeškať! Budete mať možnosť netradične spoznávať tajomné zákutia Trenčianskeho hradu. Tak príďte ukázať svoju odvahu... Hrad za svetla pozná už takmer každý, ale videli ste už tajomné priestory hradu v noci? Počas strašidelnej večernej prechádzky s pekelnými tvormi zo skupiny Krampus zaručene nabehnú zimomriavky aj vám.

Prvú novembrovú sobotu sa na Trenčianskom hrade môžete báť. A to dokonca veľmi... Ak si teda chcete vyskúšať svoju odvahu a zistiť, ako veľmi sa viete vystrašiť v tmavých zákutiach hradu a jeho nádvoria, Trenčianske múzeum v Trenčíne pozýva aj vás na akciu, pri ktorej vám zaručene stuhne krv v žilách. Na základe mapky, ktorú dostanete pri vstupe, spoznáte nielen tajomné zákutia hradu, ale aj hranice svojej odvahy.

Vystúpenia čertov z „umeleckej“ skupiny „Krampus – Diablovo semeno“ charakterizujú okrem dokonale a realisticky vypracovaných desivých masiek a kostýmov, i strhujúca show a exhibícia, ktorá sa s ich vystúpeniami na verejnosti vždy spája. Vy si ich vystrájanie na majestátnom hrade nad Trenčínom môžete vychutnať od štvrtej popoludní do ôsmej večera.

Tradícia pochodu čertov vznikla v rakúskych Alpách. Čerti raz do roka schádzajú z hôr do údolí potrestať vinníkov. Pochody pekelných stvorení sa rozšírili do Nemecka, Maďarska, Slovinska, Talianska, Chorvátska i Česka. Takéto podujatie sa zatiaľ na Slovensku konalo iba párkrát, no v iných krajinách Európy má stáročnú tradíciu a pýši sa hojnou návštevnosťou.

Pochod krampusov si však aj v našich končinách určite nájde svojich priaznivcov, najmä medzi mladými ľuďmi a chce na jeseň pritiahnuť na Trenčiansky hrad aj vás, aby ste spolu mohli týmto netradičným spôsobom počas jesenných prázdnin spoznávať históriu a fakty z našej minulosti.

Kto sa bojí, nech nejde na hrad. A kto si trúfa, nech sa naň príde poprechádzať s pekelnými stvoreniami večer 3. novembra. Toto bude diabolsky dobrá zábava!

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo