BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Stredné Slovensko so skvelými podmienkami na výlety

Vyložiť si nohy a posadiť sa pred televíziu je jedna z možností, ako si dobre odpočinúť. Relax však môže vyzerať aj úplne inak! Veľmi dobre pomôže vašej unavenej a prepracovanej mysli zmena prostredia, príroda, nové veci a ľudia v okolí.

To znamená, že by ste si, pokiaľ nie sú vonku ešte veľké kopy snehu, dopriať malý výlet. A ak sa pre tieto dôvody plánujete orientovať len na stredné Slovensko, sme tu pre vás so zaujímavým prehľadom toho najlepšieho.

Trenčiansky hrad

Asi nie je Slovák, ktorý by túto historickú pamiatku nepoznal. No nie všetci ju automaticky museli aj osobne navštíviť. Trenčín je sám osebe nádherným mestom, v ktorom sa mnohé časti neustále modernizujú. A o tom, že to išlo o významné stredisko aj v minulosti, vás presvedčí architektúra miestnych domov. Dominantou je ale neustále a majestátne stojaci hrad.

O tom, od kedy tam stojí, a aký mal pôvodný tvar, pôdorys a význam, sa dozviete na prehliadke, ktorú by sme vám odporučili absolvovať. Poznať históriu a dejiny Slovenska sa cení. Ale pozor! Vezmite si KeepCup pohár a pri spoznávaní nádherného hradu pite dostatočné množstvo tekutín. Aj keby vás práve samotné dejiny nezaujímali, za ten nádherný výhľad z Matúšovej veže to naozaj stojí!

 

Manínska tiesňava

Ak by vám mal urobiť radosť aj pohľad na 400 metrov vysoké skalné steny, odporúčame vám navštíviť Manínsku tiesňavu. Ani nie tak ďaleko od spomínaného hradu sa nachádza oblasť skalných útvarov s najužším kaňonom na Slovensku. V tom najtesnejšom mieste sa sotva väčšie dopravné prostriedky dostanú na druhú stranu, pričom v zimných mesiacoch je toto územie pomerne často nedostupné aj pre snehové zosuvy.

Celoročné cestovné poistenie sa zíde vždy a pri túre týmto špecifickým skalnatým terénom zrejme tiež. Ak hľadáte majestátnosť prírodného skanzenu, Manínska a Kostolecká tiesňava je dobrým tipom na výlet aj v tomto peknom jesennom počasí.

 

Vodopády Somoška

Ak sme hovorili o majestátnosti vytvorenej samotnou prírodou, za zmienku určite stoja aj vodopády Somoška. Jeden z najdokonalejších útvarov, ktoré sú celoeurópskym unikátom. 9 metrov vysoký kamenný vodopád vás svojou silou doslova uchváti.

To, aké veľké cestovné kufre budete na tieto dobrodružné výlety ale potrebovať, je len na vás a dĺžke pobytu. Za návštevu stoja aj Čičmany – klenot ľudovej architektúry. Banská Štiavnica alebo drevený kostolík v Hronseku, ako jediný u nás so škandinávskymi architektonickými prvkami a celý úplne z dreva, bez jediného klinca. A poznáte dedinku Habakuky? Ak nie, určite sa do tohto rozprávkového "sveta" vydajte.

 

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo