BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Slovenskí Chorváti

Dňa 2. októbra 2018 o 17:00 SNM-Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku v spolupráci s mestskou časťou Devínska Nová Ves slávnostne otvorilo novú výstavu s názvom Slovenskí Chorváti – Chorváti v Devínskej Novej Vsi.

Výstava približuje život Chorvátov v tejto lokalite od príchodu na naše územie v 16. storočí, ich kultúru, jazyk, zvyky, tradície, náboženský a pracovný život. Múzeum zo svojho fondu sprístupní verejnosti predmety dokumentujúce každodenný život devínskych Chorvátov, ktorí boli vyhnaní zo svojej vlasti a pre ktorých sa stalo Slovensko útočiskom a postupne aj ich druhým domovom. Zároveň si však po stáročia až do dnes chránia a uchovávajú prvky charakterizujúce ich domovinu.

Návštevníci výstavy sa okrem iného dozvedia, ako to tu vyzeralo dávno pred Devínskou a prostredníctvom historických fotografií zistia, ako sa počas histórie menila podoba samotnej obce.

Výstava bude pre verejnosť otvorená od 3. októbra do 4. novembra 2018, v priestoroch SNM-Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku na Istrijskej ulici 68 v Devínskej Novej Vsi.

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo