BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Zelený Chopok

Plastové fľaše, papier a všelijaké iné veci, čo do hôr nepatria. Ani vám sa to nepáči? Ľahká pomoc. Milovníci hôr sa môžu tešiť už na piate pokračovanie obľúbeného čistenia zjazdoviek a sadenia stromčekov na svahoch v Jasnej. V piatok 11. mája sa v stredisku Jasná Nízke Tatry stretnú tí, ktorí z lásky k horám myslia na budúcnosť. Vychutnajte si deň v pohybe na čerstvom horskom vzduchu, stretnite ľudí, ktorí milujú hory a zabavte sa v priateľskej atmosfére.

Počas dňa sa sa budú čistiť zjazdovky a okolie strediska od skál a odpadkov. Tak ako vždy, aj tentokrát sa do Zeleného Chopka môžu zapojiť dobrovoľníci zo severnej aj južnej strany hory.

Každý rok, keď v horských strediskách zmizne sneh, prichádza na rad rekultivácia a úprava zjazdovky. Zatrávňovaniu špeciálne namiešaného trávneho semena určeného ochranármi i pracovníkmi NAPANTu predchádza dobrovoľné čistenie lyžiarskych tratí a turistických chodníkov na Chopku.

Na severnej strane sa ráno všetci stretnú pri registrácii na Bielej Púti pri reštaurácii Happy End. Následne vedúci skupín rozdelia účastníkov do menších skupiniek a budú sa sadiť stromčeky na Bielej Púti, zbierať odpadky na Bielej Púti a Otupnom. Na čistenie je potrebné doniesť si vedro a pracovné rukavice. Na obed bude miestnom stretnutia Happy End, programom "guľáš" a príjemná zábava s DJ Balcom. Na južnej strane prebehne ranná registrácia v lokalite Srdiečko. Odtiaľ budú dobrovoľníci postupovať zberom odpadkov smerom na Kosodrevinu, kde si  vychutnajú spoločný obed a nádherné výhľady z terasy na Kosodrevine.

 

PROGRAM

08:00 – 09.00 - registrácia účastníkov pri reštaurácii Happy End (Chopok Sever) / Krupová (Chopok Juh) 

09:00 – 12:00 - čistenie zjazdoviek a sadenie stromčekov

12:00 – 14:00 - obed a zábava v reštaurácii Happy End alebo Kosodrevina

 

Účastníkov okrem obedu v deň konania akcie čaká aj ďalšia odmena v podobe celodenného skipasu platného v sezóne „Prvý sneh“ v lyžiarskej sezóne 2018 / 2019 alebo bezplatný celodenný skipas v sezóne „Jarná lyžovačka“ lyžiarskej sezóny 2018 / 2019.

Už šieste pokračovanie obľúbenej akcie Zelený Chopok sa na jeseň uskutoční v piatok 7. septembra. Milovníci hôr pomôžu vyčistiť svahy na severnej aj južnej strane Chopka a obed si užijú v panoramatickej reštaurácii Rotunda v skvelej atmosfére pri živej hudbe. Registrácia na septembrový termín začne v auguste.

Chceli by ste si užiť deň v pohybe, na čerstvom vzduchu a pričiniť sa o dobrú vec? Zapojte sa aj vy. Neváhajte, prihláste sa a príďte čistiť Chopok!

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo