BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Autosalón

Horúce novinky, slovenské výstavné premiéry, dlhoočakávané kúsky, nadupané športiaky, ale aj majestátne vozy exkluzívnych značiek a k tomu skvelú automobilovú šou do slovenského hlavného mesta prináša najprestížnejšia automobilová udalosť nielen na Slovensku, ale i v strednej Európe. Jednoducho, Autosalón prinesie prehliadku toho najlepšieho, o čom sa v motoristickom svete hovorí.

Bratislavský Autosalón od 24. do 29. apríla bude podujatím, ktoré sa oplatí vidieť – a to aj vďaka tomu, že viaceré modely do Incheby smerujú priamo z prestížneho ženevského autosalónu. Súčasťou Autosalónu je aj sekcia Exclusive Salon, ktorá predstaví luxusné autá aj rýchle športiaky za stovky tisíc eur, ktoré na našich cestách nie sú úplne bežné. Najväčšia automobilová udalosť roka na Slovensku skrátka poteší všetkých milovníkov štvorkolesových tátošov.

Po roku sa pozornosť všetkých automobilových nadšencov opäť sústredí do hlavného mesta Slovenska. Bratislavský Autosalon, najprestížnejšia automobilová udalosť roka nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom regióne, pod jednou strechou naservíruje všetkým milovníkom áut skvelú prehliadku automobilov. Autosalon bude tento rok hostiť celkovo 50 značiek a v tomto roku aj rekordných 24 značiek obytných vozov, karavanov a prívesov.

Milovníci áut sa budú mať na čo pozerať! Bratislavský Autosalón na jar do hlavného mesta prináša nielen známe modely, ale aj množstvo slovenských výstavných premiér. Vystavené budú v nádherných expozíciách presne ako na prestížnych autosalónoch v Ženeve či Frankfurte. A na ktoré novinky sa môžete tešiť?

V slovenskej premiére bude na Autosalone hneď niekoľko dlho očakávaných modelov: Volkswagen odprezentuje nový model Touareg, Jaguar prinesie extrémne silný sedan XE SV Project 8, ktorý sa vyrába len v 300-kusovej limitovanej sérii a má 600 koní, Peugeot predstaví nový 5-dverový fastback s radikálnym dizajnom a novými technológiami Peugeot 508, Toyota ukáže inovovaný model Aygo v segmente A. V expozícii Hondy nájdeme hneď tri novinky Hondu CR-V, Hondu Civic a Hondu Jazz 1,5 Dynamic. Absolútnu slovenskú premiéru bude mať nová Kia Ceed.

Audi Centrum Bratislava predstaví novinku Audi A8, novú generáciu vlajkovej lode Audi a v slovenskej premiére Audi A7. Okrem toho bude pozornosť návštevníkov určite pútať špeciál Audi R8 LMS tímu Audi Sport Slovakia. V expozícii Mercedesu sa návštevníci budú môcť zoznámiť napríklad aj s novou triedou A, ktorá sa radí na popredné miesta nielen vďaka rozhraniu MBUX (Mercedes-Benz User Experience), ale aj vďaka ponuke celého radu funkcií, ktoré boli doteraz vyhradené len triede luxusných vozidiel. Pred oficiálnym uvedením na trh si môžu návštevníci prehliadnuť aj nový model Mazdy 6.

Bratislavský Autosalon bude tento rok lámať rekordy. Najočakávanejšia udalosť roka pre automobilových nadšencov v strednej Európe prináša do Bratislavy rekordné zastúpenie značiek, viac ako 80 slovenských výstavných premiér i špeciálnu lahôdku Mercedes-AMG Project ONE. Autosalon opäť sľubuje komplexnú ponuku toho najlepšieho z automobilového priemyslu a nezabudnuteľnú motoristickú šou. Počas šiestich dní sa na ploche 40 000 m2 predstaví po prvýkrát v histórii svojho konania 50 značiek, ktoré odprezentujú aktuálne premiéry i dlho očakávané modely. Podujatie doplní sprievodný program pre dospelých i tých najmenších; po minuloročnom úspechu Detského mini Autosalona podujatie pokračuje elegantnou expozíciou detských elektrických autíčok aj tento rok.

Neprehliadnuteľný dizajn, extrémne výkony motorov a všadeprítomný luxus. Také vlastnosti majú automobily predstavené v špecializovanej sekcii luxusných tovarov a služieb Exclusive  Salon. Ten prináša nielen reprezentatívne limuzíny, ale aj športové autá v hodnote presahujúcej niekoľko sto tisíc eur so stovkami koní pod kapotou. Nezmeškajte túto špeciálnu sekciu na bratislavskom Autosalóne!

Najväčším lákadlom tohtoročného Autosalona, okrem výstavných premiér v jednotlivých expozíciách, bude nepochybne štúdia dvojmiestneho super-športového vozidla Mercedes-AMG Project ONE. Show car je kombináciou ohromného pretekárskeho výkonu a hybridnej technológie Formuly 1, vhodnej aj na všedný deň, a príkladnej efektívnosti.

Paleta jazdných programov vozidla siaha od čisto elektrickej prevádzky až po vysoko dynamický režim, ktorý v prípade potreby nasadzujú pretekári formuly. Mercedes-AMG Project ONE poháňa benzínový šesťvalcový turbomotor 1,6-litra z F1 a štyri elektromotory a z 0 na 200 km/h zrýchli za menej ako šesť sekúnd. Prekračuje maximálnu rýchlosť 350 km/h a namiesto pretekárskeho paliva umožňuje použiť bežne dostupný benzín Super plus. Hybridný Project ONE, ktorý je dobíjateľný zo siete, môžu navyše využiť elektrický dojazd 25 kilometrov. Project ONE ponúka víziu budúcej podoby jazdného výkonu AMG Driving Performance, vrátane koncepcie uloženia motora v strede, ktorá udáva normu v podobe extrémne svalnatých proporcií, kokpitu umiestneného ďaleko vpredu, objemných podbehov kolies, veľmi štíhleho drieku či výrazne do strán vytiahnutej zadnej časti.

Milovníkov dovoleniek a oddychu na štyroch kolesách určite poteší bohaté zastúpenie karavanov, obytných vozidiel a prívesov. V tomto roku prehliadku automobilov doplní rekordných 24 značiek, medzi ktorými si nájdu nielen luxusné kúsky, ale aj dizajnové chuťovky inšpirované 50. rokmi 20. storočia, v modernom prevedení s plným komfortom a krásnou eleganciou.

Po úspešnom minuloročnom premiérovom detskom mini Autosalóne sa majú malí fanúšikovia štvorkolesových tátošov na čo tešiť aj tento rok. Nablýskané autá na Autosalone doplní prehliadka elegantnej expozície originál licencovaných detských elektrických autíčok, ktoré sú realistickou miniatúrou skutočných vozidiel od renomovaných výrobcov BMW, Audi, Mercedes, Toyota a Volkswagen. Medzi novinkami nájdete športiak Audi R8 spyder, offroad Toyota tundra či SUV Volkswagen Touareg a úžitkový nekompromisný v teréne Volkswagen Amarok 4x4. V rámci sprievodného programu si deti môžu zajazdiť na štýloch autíčka a urobiť si jedinečnú fotografiu na pamiatku.

Najlepšia motoristická šou široko-ďaleko ponúka aj atraktívne sprievodné akcie. Okrem atraktívnych výstavných premiér sa chystá aj motormi nabitý program. Ako sa správajú vozidlá pri náraze, ukážu takzvané crash testy. Ak uvažujete nad kúpou auta, na Autosalóne si budete môcť jednotlivé modely vyskúšať. Testovacie jazdy pravidelne patria medzi mimoriadne obľúbené časti sprievodného programu. Tento rok ich ponúkajú modely značky Hyundai, Nissan a Opel. Z odborných podujatí sa uskutoční kuriérsky test úžitkových vozidiel. Na fanúšikov najrôznejších úprav a vylepšení čaká v nedeľu ráno obľúbené otvorenie tuningovej sezóny. Pre malých fanúšikov štvorkolesových tátošov je pripravený Detský mini Autosalon, kde si deti zajazdia na miniatúrnych modeloch vystavujúcich značiek. Bezpečnosť a nutnosť používania bezpečnostných pásov priblížia simulátory nárazu a prevrátenia vozidla.

Príďte si vychutnať nezabudnuteľnú atmosféru najkomplexnejšej prehliadky automobilov v stredoeurópskom regióne na 28. ročník medzinárodného salónu automobilov Autosalón a 8. ročník výstavy luxusných tovarov a služieb Exclusive Salón v Bratislave.

Bratislavský Autosalon sa počas 28-ročnej existencie vyprofiloval na najprestížnejšie automobilové podujatie nielen na Slovensku, ale i v celom stredoeurópskom regióne. Každý rok prináša do Bratislavy desiatky výstavných premiér, ktoré len nedávno odhalili v Ženeve. Tento rok ich návštevníkom odhalí viac ako 80 a chýbať medzi nimi nebudú ani skutočné špeciality či limitované série. Na Autosalon po prvýkrát prichádza ázijská značka elektromobilov ZhiDou a po dlhom čase sa predstavia značky Abarth, Dodge, Isuzu a RAM. Nablýskané autá všetkých druhov – hatchbacky, sedany, kupé, SUV, offroady, roadstery, kabriolety, superšporty, limuzíny a ďalšie typy vozidiel v rôznych cenových kategóriách, od širšie prístupných až po najluxusnejšie automobily za stovky tisíc eur opäť potvrdia, že bratislavský Autosalon svojou ponukou určite nebude ani tento rok zaostávať za premiérovou Ženevou.

Web: Incheba Expo Bratislava

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo